Menu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

GIMNAZJUM IM. FILOMATÓW NOWOMIEJSKICH

"Już niedługo wyjdę w świat" Wyróżniony

W ramach projektu „Już niedługo wyjdę w świat” uczniowie naszego gimnazjum mieli szansę lepiej przygotować się do egzaminu. Zajęcia dodatkowe były prowadzone dla uczniów klas trzecich m. in. z geografii, biologii, matematyki, fizyki, chemii,  języków obcych i doradztwa zawodowego. 

W ramach projektu krakowskiego   "Już niedługo wyjdę w świat" realizowane były zajęcia z języka niemieckiego.

 Odbywały się one w dwóch grupach ośmioosobowych. Celem tych zajęć było przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego oraz poszerzenie umiejętności językowych. Dodatkowo w ramach zajęć uczniowie uczestniczyli w wielu zadaniach projektowych jak:

-gra miejska z  różnymi zadaniami  w języku niemieckim,

-wspólne oglądanie filmu i odpowiadanie na pytania z nim związane,

- wspólne gotowanie potraw charakterystycznych dla krajów niemieckojęzycznych.

Ponadto  uczniowie rozwiązywali testy gimnazjalne korzystając z materiałów  otrzymanych w ramach realizowanego projektu.

Projekt ten będzie kontynuowany od nowego roku szkolnego.       

Ostatnio zmienianyśroda, 29 listopad 2017 14:15