Menu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

GIMNAZJUM IM. FILOMATÓW NOWOMIEJSKICH

Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne

XV edycja Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych organizowanych przez UWM w Olsztynie ruszyła już w listopadzie 2016 roku w zmienionej formie. 9 uczniów naszej szkoły brało udział w szkolnych comiesięcznych eliminacjach, które zakończyły się maju 2017 roku.

W finałach XV edycji zawodów, które odbyły się 18 maja 2017 roku w Olsztynie na UWM brało udział 96 uczniów ze szkół gimnazjalnych naszego województwa. Uczestnicy zawodów zmierzyli się z zadaniami  o urozmaiconej tematyce i wysokim stopniu trudności, które zostały przygotowane przez pracowników naukowych Wydziału Matematyki i Informatyki. Uczniowie rozwiązywali 5 zadań w czasie 120 minut.  Można było zdobyć 50 punktów. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem zawodów sprawował dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UWM. Honorowy patronat nad wydarzeniem    sprawował Rektor UWM w Olsztynie, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Prezydent Olsztyna oraz Kurator Oświaty.

Z naszej szkoły w zawodach uczestniczyły 3 osoby :Wiktoria Seweryn kl.III d, Wiktor Dąbrowski kl.III d, Marcin Nadarzyński kl.III e.

Wiktoria Seweryn i Wiktor Dąbrowski zdobyli po 40 pkt., a Marcin Nadarzyński 37 pkt. Nasza szkoła zajęła 5 miejsce w klasyfikacji "10 najlepszych gimnazjów".