Menu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

GIMNAZJUM IM. FILOMATÓW NOWOMIEJSKICH

Inspirująco Młody Poemat

12 maja 2017 roku w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim podczas „Wieczoru z Poezją” odbyła się uroczystość  wręczenia nagród  V edycji konkursu poetyckiego „Inspirująco Młody (Poemat)”. W kategorii szkół gimnazjalnych III miejsce zajęła Agata Domżalska, uczennica klasy IIc, za wiersz pt. „Recepta na szczęście”, wyróżnienie przyznano Aleksandrze Polak, uczennicy IIIa, za wiersz pt. „Ta inna”.   Agacie i Oli serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów literackich. Warto dodać, że z okazji V, jubileuszowej edycji „Inspirująco Młodego (Poematu)”, został wydany tomik poezji zawierający wiersze lokalnych twórców, wśród których znalazł się również wiersz Zuzanny Łątkowskej z klasy IIIa, zatytułowany „Pełen kosz”.        Podziękowania i gratulacje otrzymała również pani Żaneta Cherkowska – polonistka nagrodzonych dziewcząt.