Menu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

GIMNAZJUM IM. FILOMATÓW NOWOMIEJSKICH

Święto Flagi

W dniu 2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Święto to zostało ustanowione w dniu 20 lutego 2004 roku przez Sejm Rzeczypospolitej. Tego dnia organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne. W ostatnich latach powszechnym stało się noszenie w tym dniu kokardy narodowej. Także w naszym mieście odbyło się patriotyczne spotkanie związane z majowymi świętami. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły - członkowie Młodzieżowej Rady Miasta. Rozdawano balony w narodowych biało-czerwonych barwach, wspólnie z burmistrzem Nowego Miasta Lubawskiego panem Józefem Blankiem i przewodniczącym flagi narodowe oraz malowano najmłodszym twarze w narodowe barwy.
Organizatorem happeningu było Miejskie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim.