Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Konkurs o żywieniu

UWAGA KONKURS !!!

Zapraszamy serdecznie do przystąpienia do

II POWIATOWEGO KONKURSU „Żywienie a zdrowie człowieka”, który

odbędzie się 9 marca b.r. o godzinie 11.50 w sali nr 9.

 

Eliminacje szkolne polegają na rozwiązaniu testu obejmującego zagadnienia dotyczące żywienia człowieka:

  1. Składniki odżywcze- ich budowa chemiczna, rodzaje i nazewnictwo, występowanie w produktach spożywczych, rola w organizmie, znaczenie zdrowotne.
  2. Trawienie i wchłanianie składników odżywczych.
  3. Ogólne zasady żywienia, piramida żywieniowa, najczęściej popełniane błędy żywieniowe, choroby wynikające z nadmiaru i niedoboru składników pokarmowych.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszę o zgłaszanie się do pani Agnieszki Bochenek.

Dwie osoby, które uzyskają najwyższą liczbę punków zakwalifikują się do Etapu Powiatowego Konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2018 r.  w Zespole Szkól Zawodowych w Kurzętniku.

Tematyką wiodącą II Powiatowego Konkursu to:

 

 „ Mleko i jego przetwory i ich prozdrowotny

wpływ na organizm człowieka”

Czytaj dalej...

Wycieczka do Torunia

W dniu 26 lutego uczniowie klasy II c pod opieką nauczycieli – Magdaleny Kortes i Marka Piątkowskiego brali udział w wycieczce na lodowisko Mentor do Torunia. Ponadto młodzież przez godzinę miała możliwość  spróbować swoich sił na trampolinach w Jump Arenie. Był to wyjazd, podczas którego propagowano zdrowy i aktywny tryb życia.

Czytaj dalej...

Akademia Walentynkowa

Przedstawienie na Walentynki przygotowała klasa VII a pod kierunkiem Z.Wardowskiej i J.Suwińskiej. Gościnnie wystąpiła Kinga Wardowska z klasy III d i Alicja Kremska z klasy III b.

Uczniowie wystąpili na Dniu Chorego oraz dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.

Głównym celem przedstawienia było:

-  kształtowanie umiejętności okazywania i wyrażania uczuć

-  rozwijanie talentów artystycznych uczniów

-  integracja młodzieży poprzez udział we wspólnej zabawie

Czytaj dalej...

Z wizytą w Straży Pożarnej

W lutym b.r. uczniowie klas IV A  z wychowawczynią Justyną Neumann i IV B z wychowawczynią Agnieszką Bochenek wybrali się z wizytą do nowomiejskich strażaków. Gospodarzem spotkania był Mirosław Ochlak- dowódca jednostki ratowniczo- gaśniczej, który opowiedział o bardzo trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Uczestniczyliśmy w próbnej akcji, gdzie najwięcej emocji wzbudził u dzieci szybki zjazd po rurze i tempo prowadzonych działań. 

Dzieci miały okazję obejrzeć strój strażaka, wozy strażackie i ich pełne wyposażenie, a nawet wejść do nich. Poznaliśmy również sprzęt wykorzystywany w różnych sytuacjach ratujących życie i jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Utrwaliliśmy sobie numery telefonów alarmowych i jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Specyfika tego zawodu wymaga odwagi i siły, gdzie poza gaszeniem pożaru strażacy jeżdżą do wypadków drogowych  , a także uczestniczą w niesieniu pomocy na terenach dotkniętych  klęskami żywiołowymi , często  narażając własne życie. Zawód strażaka to służba ,wymagająca poświęcenia i całkowitego oddania dla dobra całego społeczeństwa.

 

Dziękujemy bardzo pracownikom Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim za miłe przyjęcie podczas naszej wizyty oraz panu Mirosławowi Ochlakowi za wiele cennych informacji dotyczących pracy jednostki.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem