Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2019

Noc w szkole klasy IV a

W piątek 22.02. 2019r. o godzinie 18:00 uczniowie klasy IVa wzięli udział w „Nocy w szkole”.  Czekała na nich moc atrakcji: zabawy integracyjne, tańce z balonami, poznawanie różnych układów tanecznych, wspólne przygotowywanie zdrowych i kolorowych kanapek, poszukiwanie słodkiego skarbu ukrytego w jednym z tajemniczych zakamarków szkoły pogrążonej w ciemnościach, zabawa w chowanego, gry planszowe oraz ciekawy film.

            Aktywny wypoczynek, zdrowe odżywianie się oraz budowanie właściwych relacji w grupie rówieśniczej to cele wpisujące się w program „Szkoły promującej zdrowie”, relizowany w naszej placówce. Tak też uczniowie IVa spędzili czas- aktywnie, wesoło, ciekawie, a nad ich bezpieczeństwem czuwały panie: Żaneta Cherkowska i Anna Sapała- Ponieważ.

Czytaj dalej...

"Cindarella" czyli Kopciuszek klasy IV a i IV b

W czasie ferii zimowych uczniowie klasy IV a i IV b brali udział w zajęciach teatralno-językowych realizowanych w ramach projektu „Wiedza i umiejętności kapitałem na przyszłość” współfinansowanym przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki gry aktorskiej oraz języka angielskiego. Była to niepowtarzalna okazja aby nauczyć się języka w praktyce, spotkać się z kolegami oraz przyjemnie spędzić czas. Przedstawienie przygotowały panie Magdalena Kortes i Iwona Markuszewska.

Czytaj dalej...

Walentynkowe wspomnienie

W dniu 14 lutego w naszej szkole odbyło się walentynkowe spotkanie dla młodszych i starszych uczniów naszej szkoły. Krótki montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy Va pod kierunkiem pani Justyny Neumann. W przedstawieniu wzięły również udział uczennice klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum, które uczestniczą w zajęciach tanecznych prowadzonych przez panią Karinę Angowską. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była inscenizacja Kopciuszka w języku angielskim, którą przygotowali uczniowie klas czwartych pod kierunkiem pań – Iwony Markuszewskiej i Magdaleny Kortes.

Czytaj dalej...

Wizyta przedszkolaków w salonie fryzjerskim

      Przedszkolaki z grupy „Biedronek” oraz z grupy „Leśne Ludki”, wraz ze swoimi wychowawczyniami Ewą Różańską i Anna Falkowską udały się do pobliskiego Salonu Fryzjerskiego Pani Magdaleny Wojtaszko. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy fryzjera, a także zapoznać się z profesjonalnym sprzętem oraz wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Najbardziej interesujące okazały się: szczotki do czesania, pędzle do malowania włosów, suszarki oraz sprzęt służący do strzyżenia w dzisiejszych czasach, a także taki, którym posługiwano się kiedyś. Kolejną atrakcją dla dzieci było oglądanie palet z kolorowymi pasemkami włosów. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się strzyżeniu, modelowaniu oraz farbowaniu włosów przez fryzjerkę.

Wycieczka do salonu fryzjerskiego sprawiła przedszkolakom wielką radość.

Za możliwość zwiedzania oraz cenną lekcję z zakresu doradztwa zawodowego dzieci podziękowały drobnym upominkiem.

 

 

 

Czytaj dalej...

Wizyta w redakcji Gazety Nowomiejskiej

Dnia 27 lutego klasa I a z wychowawczynią Małgorzatą Gołębiewską odwiedziła Redakcję Gazety Nowomiejskiej. Redaktor Naczelny pan Ryszard Ulatowski opowiedział dzieciom historię powstania Gazety Nowomiejskiej. Pokazał również archiwalne roczniki gazety, jeszcze w języku niemieckim. Uczniowie zainteresowali się pucharami i innymi nagrodami dla gazety, które znajdowały się w redakcji. Pan redaktor cierpliwie odpowiadał  na wszystkie pytania młodych czytelników. Dzieci dowiedziały się również,  na czym polega praca poszczególnych osób w redakcji oraz jak powstaje nowy numer gazety.
Na koniec pan fotograf zrobił nam zdjęcie pamiątkowe, które zostanie umieszczone w kolejnym numerze gazety, a każde dziecko otrzymało w prezencie ciekawe kolorowanki.  Po wizycie w redakcji dzieci spędziły mile czas na naszym szkolnym placu zabaw.

Czytaj dalej...

Bezpieczeństwo w sieci dla najmłodszych

11 lutego w klasie I a i II a Pani Monika Puchniarz – pedagog Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim przeprowadziła zajęcia mające na celu uczenie dzieci bezpiecznego korzystania z internetu. Zajęcia te odbyły się w oparciu o znane
 i humorystyczne kreskówki.
Dzieci odpowiadały również na pytania, które zadawała im Pani Pedagog i ich doświadczenia z internetem. Okazało się, że 8 i 9 – latki posiadają dużą wiedzę na ten temat i z łatwością poruszają się w sieci.
Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, a na zakończenie otrzymały kolorowanki związane z oglądanymi filmami „Owce w sieci”

Czytaj dalej...

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych 2019/2020

Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem