Artykuły filtrowane wg daty: styczeń 2019

Fotograficzny sukces

 

W Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu odbył się finał konkursu fotograficznego „Drzewa architekci krajobrazu i świadkowie historii” dla uczniów i nauczycieli. Wśród laureatów znaleźli się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim.

Konkurs „Drzewa architekci krajobrazu i świadkowie historii” był kolejnym konkursem fotograficznym, organizowanym przez Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Ogółem w rywalizacji wzięło udział ponad 50 uczestników — uczniów i nauczycieli z całego regionu warmińsko-mazurskiego. Na konkurs należało nadesłać fotografie z dominującym motywem drzew i krótkim opisem historycznym miejsca, gdzie wykonano zdjęcie.

Po wnikliwej ocenie przysłanych prac komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić fotografie w poszczególnych kategoriach. Wśród uczniów szkół podstawowych klasy IV-VIII i III klasa gimnazjum III miejsce przypadło Julii Kowalskiej z klasy III a gimnazjum. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Maciejowi Lange z kl. V a SP. W kategorii nauczycieli jury najwyżej oceniło zdjęcie Liliany Lisakowskiej, nauczycielki biologii. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się podczas konferencji zatytułowanej „Drzewa architekci krajobrazu i świadkowie historii” w siedzibie ODN w Elblągu. Laureaci nagrodzeni zostali bonami na zakupy w sieci empików.

 

Czytaj dalej...

Wigilia szkolna

19 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich odbyło się coroczne spotkanie wigilijne. Przygotowanie części artystycznej pt. ,,Święta, święta, święta – czas kolędowania, święta , święta, święta - narodziny Pana” zawdzięczamy uczniom klas I A, VII a i VII B. Dzieci i młodzież we współpracy z Paniami Małgorzatą Gołębiewską Lilianą Lisakowską oraz Lidią Wiśniewską stworzyły montaż słowno – muzyczny wprowadzający wszystkich w ciepły i świąteczny nastrój.

W tym roku na jasełkach gościliśmy Pana Krzysztofa Widźgowskiego z-cę Burmistrza, Dorotę Rzemińską i Łukasza Okołowskiego przedstawicieli  Rady Rodziców.

Następnego dnia przedstawienie mogli obejrzeć wszyscy uczniowie szkoły.

Za pomoc w przygotowaniach swoje podziękowania kierujemy do Pani Katarzyny Wiśniewskiej i Pana Marka Piątkowskiego.

 

Czytaj dalej...

Jasełka w grupie sześciolatków

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski”
           

          Tymi słowami 18 grudnia rozpoczęło się w naszym przedszkolu przedstawienie jasełkowe w wykonaniu grupy sześciolatków. Głównym celem uroczystości było wprowadzenie dzieci oraz ich rodziców w radosną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 Mali artyści z dużym przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, perfekcyjnie recytowane wierszyki, śpiewane pastorałki i świąteczne piosenki, dzięki którym stworzyły wspaniałą atmosferę i podbiły serca licznie przybyłych rodziców oraz Pani Dyrektor.

         Po występach wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci.

 

Czytaj dalej...

Jasełka Smerfów i Biedronek

We wtorek 18 grudnia o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 3w NML odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków z dwóch grup przedszkolnych - „Smerfów” i „Biedronek”. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Spotkanie zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Czytaj dalej...

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

W dniu 13 grudnia w czasie akademii uczciliśmy pamięć ofiar Stanu wojennego. Uczniowie kl.IIIb gimnazjum pod opieką pani  Joanny Barańskiej i pana Marka Piątkowskiego przygotowali rys historyczny tamtych wydarzeń oraz wystawę. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli krótki film i część artystyczną przedstawioną przez uczniów. 
 
Czytaj dalej...

79. rocznica "Czarnego czwartku"

W dniu 7 grudnia obchodziliśmy 79. rocznicę „czarnego czwartku” – tragicznych wydarzeń w Nowym Mieście Lubawskim. W 1939 r. członkowie Selbschutzu rozstrzelali mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego i okolic.

O godz. 12.30 odbyła się patriotyczna Msza św., podczas której uczniowie naszej szkoły ustawiali znicze symbolizujące ofiary tamtych tragicznych wydarzeń. Rys historyczny przedstawiła uczennica klasy III c gimnazjum – Kornelia Skóra, a nazwiska rozstrzelanych odczytał Kamil Abramowski także z klasy III c.

Po zakończeniu Mszy św. mieszkańcy miasta, kombatanci, władze, poczty sztandarowe i uczniowie nowomiejskich szkół udali się w miejsca pamięci, gdzie złożono kwiaty i znicze. Uroczystość pod pomnikiem 7 grudnia poprowadziła pani Magdalena Kortes, a apel poległych odczytał pan Piotr Gorzka. Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank podziękował wszystkim zgromadzonym za udział w uroczystości.

Ostatnią częścią obchodów było przedstawienie okolicznościowe, które odbyło się w Miejskim Centrum Kultury. Uczennice naszej szkoły przedstawiły ten tragiczny czas w formie wspomnień i poezji z tamtego okresu.

Autorami scenariusza oraz opiekunami młodzieży byli nauczyciele – Magdalena Kortes i Marek Piątkowski .

 

Czytaj dalej...

Wycieczka klasy I a do Torunia

13 grudnia uczniowie klasy I udali się na wycieczkę do Torunia.
Głównym celem podróży było obejrzenie przedstawienia „Opowieść wigilijna” w teatrze „Baj Pomorski”.  Wcześniej jednak dzieci odbyły spacer po Starym Mieście. Obejrzały najbardziej charakterystyczne dla Torunia miejsca: Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika oraz pomnik wielkiego astronoma. Z radością pozowały do zdjęcia przy Św. Mikołaju i jego reniferach. Dużym zaciekawieniem dzieci cieszyły się również stragany na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Tam właśnie kupiły sobie upragnione pamiątki i świąteczne zabawki.
W teatrze dzieci zajęły najlepsze miejsca, bo w pierwszych dwóch rzędach. Były zafascynowane magią i świątecznym nastrojem przedstawienia, jak również padającym na scenie śniegiem (chociaż, jak potem same odkryły – sztucznym).
Droga do domu minęła bardzo szybko na opowiadaniu sobie wrażeń z całego dnia.
Opiekę nad dziećmi sprawowały: wychowawczyni Małgorzata Gołębiewska oraz panie: Małgorzata Grześkiewicz, Iwona Markuszewska i Aldona Wojenkowska.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem