Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2018

Noc w szkole

  • Dział: Wydarzenia

Klasa IV A spędziła noc w szkole z piątku 16.03.2018 na sobotę 17.03.2018, którą zorganizowała pani Justyna Neumann i pani Hanna Graczyk. Uczniowie przyszli do szkoły na godzinę 17.00 z dobrymi humorami i gotowi na wspólną zabawę. Naszą nocną przygodę rozpoczęliśmy warsztatami kulinarnymi, na których przygotowaliśmy zdrowe, kolorowe kanapki na kolację.  Następnie był czas na gry i zabawy integracyjne na sali gimnastycznej.  Po sportowych igraszkach zasiedliśmy do wspólnego posiłku, przygotowanego przez dzieci. Po kolacji pani Hanna Graczyk przygotowała zabawy konstrukcyjne . Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem tworzyli swoje budowle . Atrakcją wieczoru był spacer z latarkami po terenie naszej szkoły .Po powrocie uczniowie grali w gry planszowe, które przyniosły z domu. Wspólną zabawę zakończyliśmy Nocnym Turniejem Szachowym, po którym zostały wręczone pamiątkowe medale. Po tak intensywnym wieczorze udaliśmy się do naszej klasy , w której była urządzona sypialnia. Noc była krótka ? ... Od wczesnego ranka  z przerwą na śniadanie uczniowie  integrowali się podczas wspólnych gier i zabaw . Na zakończenie naszej ''Nocki '' odbyło się podsumowanie wspólnej zabawy. Uczniowie i opiekunowie z dobrymi humorami pożegnali się z uczestnikami o godzinie 11.00

Czytaj dalej...

Turniej Wiedzy Pożarniczej

  • Dział: Wydarzenia
W poniedziałek 12.03 .2018r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do etapu Miejsko - Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej '' Młodzież zapobiega Pożarom''.  W etapie szkolnym wzięli udział wszyscy uczniowie klasy IV a, oraz trzech uczniów klas gimnazjalnych. Do następnego etapu po zaciętej walce zakwalifikowało się zgodznie z regulaminem czterech uczniów:
w kategorii klasy I -VI : Wiktoria  Jabłońska  - kl.IVa
                                  Zachariasz Borowski - kl.IVa
w kategorii gimnazjum: Mikołaj Suchocki -kl.IIIb
                                   Paweł Grugiel     -kl.IIIb
Zwycięzcy etapu szkolnego reprezentowli naszą szkołę 14.03.2018 w Bratianie na Miejsko - Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej .
Organizatorzy Szkolnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pani Justyna Neumann oraz pan Mirosław Ochlak dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i życzą sukcesów w kolejnych konkursach. 
Czytaj dalej...

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych

  • Dział: Wydarzenia

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim biorący udział w konkursach przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie odnieśli sukces.

            Podwójny tytuł laureata zdobyły:

Patrycja Chmielewska, uczennica klasy VII B, uzyskała tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego (nauczyciel prowadzący Renata Żurańska) i tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie z Matematyki  (nauczyciel prowadzący Katarzyna Dąbkowska).

Oliwia Trzcińska, uczennica klasy III B dotychczasowego gimnazjum,  uzyskała tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie z Wiedzy o Społeczeństwie (nauczyciel prowadzący Joanna Barańska) i tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie z Chemii  (nauczyciel prowadzący Teresa Bagińska) oraz tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Matematyki  (nauczyciel prowadzący Lidia Wiśniewska).

Do grona laureatów należy również Patrycja Lenckowska, uczennica klasy III A dotychczasowego gimnazjum, która  uzyskała tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie  z Języka Angielskiego (nauczyciel prowadzący Tomasz Kawiecki).

            Tytuł finalisty uzyskali:

Marcel Wiśniewski, uczeń  klasy VII B, finalista Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego ((nauczyciel prowadzący Tomasz Kawiecki).

Daria Dembińska, uczennica klasy III B dotychczasowego gimnazjum, finalista Wojewódzkiego Konkursu z Historii (nauczyciel prowadzący Magdalena Kortes).

Marcelina Haska, uczennica klasy III A dotychczasowego gimnazjum, finalista  Wojewódzkiego Konkursu z Biologii (nauczyciel prowadzący Justyna Józefowicz).

Małgorzata Dąbrowska, uczennica klasy III D dotychczasowego gimnazjum, finalista Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego (nauczyciel prowadzący Tomasz Kawiecki).

 

 

 

Czytaj dalej...

Wycieczka klasy III d

  • Dział: Wydarzenia

W czwartek, 22 marca,  uczniowie klasy III d wraz z opiekunami Lilianą Lisakowską i Anną Sapałą-Ponieważ uczestniczyli w wycieczce do Torunia.

Młodzież początkowo szkoliła swoje umiejętności na łyżwach na lodowisku Mentor, po czym udała się do kina, aby obejrzeć film „Kobieta sukcesu”. 

Czytaj dalej...

Bezpieczeństwo zimą

            Dnia 8 marca 2018 r. młodzież Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich uczestniczyła w zorganizowanej przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub., i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bratianie, na przystani kajakowej przy hali MOSIR-u, improwizowanej akcji ratunkowej osoby, pod którą załamał się lód.

            Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak powinien zachować się człowiek, który znalazł się w podobnej sytuacji.

Czytaj dalej...

Aby pierwszaki zdrowo się odżywiały

28 lutego uczniowie klasy III a gimnazjum pod opieką Pani Justyny Józefowicz-opiekuna szkolnego koła PCK przeprowadzili akcję prozdrowotną dla pierwszaków Szkoły Podstawowej.  Inicjatorką była uczennica kl.III a Marcelina Haska. Laureatka I miejsca etapu powiatowego Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, zaprezentowała dzieciom piramidę zdrowego żywienia i przeprowadziła pogadankę na temat : Co zrobić,  żeby zdrowym być?
Uczennice  klasy III a -Marta Korytowska, Michalina Haska, Patrycja Lenckowska, Wiktoria Kołakowska wzięły udział w przedstawieniu, w którym wcieliły się w zdrowe owoce i warzywa. Quiz, zagadki - wprowadziły dzieci w atmosferę ciekawości. 
Dzieci z kl. I a pod opieką wychowawczyni Hanny Kowalskiej , z apetytem degustowały  pyszny koktajl truskawkowo- bananowy  przygotowany przez gimnazjalistki. Lekcji towarzyszyła miła atmosfera, radosny uśmiech pierwszaków i układanie puzzli- kramik z owocami i warzywami. Dziękujemy za przygotowanie tylu wrażeń dla pierwszaków- starszym koleżankom z Gimnazjum .
Czytaj dalej...

Konkurs o żywieniu

UWAGA KONKURS !!!

Zapraszamy serdecznie do przystąpienia do

II POWIATOWEGO KONKURSU „Żywienie a zdrowie człowieka”, który

odbędzie się 9 marca b.r. o godzinie 11.50 w sali nr 9.

 

Eliminacje szkolne polegają na rozwiązaniu testu obejmującego zagadnienia dotyczące żywienia człowieka:

  1. Składniki odżywcze- ich budowa chemiczna, rodzaje i nazewnictwo, występowanie w produktach spożywczych, rola w organizmie, znaczenie zdrowotne.
  2. Trawienie i wchłanianie składników odżywczych.
  3. Ogólne zasady żywienia, piramida żywieniowa, najczęściej popełniane błędy żywieniowe, choroby wynikające z nadmiaru i niedoboru składników pokarmowych.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszę o zgłaszanie się do pani Agnieszki Bochenek.

Dwie osoby, które uzyskają najwyższą liczbę punków zakwalifikują się do Etapu Powiatowego Konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2018 r.  w Zespole Szkól Zawodowych w Kurzętniku.

Tematyką wiodącą II Powiatowego Konkursu to:

 

 „ Mleko i jego przetwory i ich prozdrowotny

wpływ na organizm człowieka”

Czytaj dalej...

Wycieczka do Torunia

W dniu 26 lutego uczniowie klasy II c pod opieką nauczycieli – Magdaleny Kortes i Marka Piątkowskiego brali udział w wycieczce na lodowisko Mentor do Torunia. Ponadto młodzież przez godzinę miała możliwość  spróbować swoich sił na trampolinach w Jump Arenie. Był to wyjazd, podczas którego propagowano zdrowy i aktywny tryb życia.

Czytaj dalej...

Akademia Walentynkowa

Przedstawienie na Walentynki przygotowała klasa VII a pod kierunkiem Z.Wardowskiej i J.Suwińskiej. Gościnnie wystąpiła Kinga Wardowska z klasy III d i Alicja Kremska z klasy III b.

Uczniowie wystąpili na Dniu Chorego oraz dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.

Głównym celem przedstawienia było:

-  kształtowanie umiejętności okazywania i wyrażania uczuć

-  rozwijanie talentów artystycznych uczniów

-  integracja młodzieży poprzez udział we wspólnej zabawie

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem