Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Artykuły filtrowane wg daty: luty 2018

Wycieczka klas trzecich

We wtorek 27 lutego uczniowie klasy IIIa i klasy IIIc wybrali się na wycieczkę do Torunia. Młodzież obejrzała film pt.”Cudowny chłopak”- piękny, wzruszający, niosący ponadczasowe przesłanie. Jego główny bohater, Auggie, „nie może zmienić tego, jak wygląda, ale my możemy zmienić to, jak go widzimy”, dając dowód naszej tolerancji i wrażliwości na inność drugiego człowieka. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w toruńskim planetarium, w którym ogromne wrażenie zrobił pokaz zatytułowany „Makrokosmos”. Niemałą frajdę sprawił też czas spędzony w parku trampolin. Zmęczeni i pełni nowych wrażeń trzecioklasiści wrócili do domu, a zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają i na lekcjach i w życiu.

Młodzieżą opiekowały się panie: Żaneta Cherkowska, Katarzyna Dąbkowska, Anna Sapała- Ponieważ oraz Dorota Zawadzka.

Czytaj dalej...

UWAGA!!!

  • Dział: PASEK

W zakładce Z zycia szkoły/rekrutacja znajdują się druki, które należy złożyć w sekretariacie szkoły zapisując dziecko do klasy pierwszej oraz oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim w roku szkolnym 2018/2019.

Czytaj dalej...

Miejski Konkurs Ortograficzny

 

Dnia 16 lutego 2018r. o godz. 1150  rozpoczął się Miejski Konkurs Ortograficzny        w kategorii szkół gimnazjalnych, który przeprowadzony został w naszej szkole.

Ten etap pozwala na wyłonienie dwóch laureatów, którzy zmierzą się z innymi uczestnikami z powiatu nowomiejskiego w Powiatowym Konkursie “O Złote Pióro Starosty“. Będzie miał on miejsce w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku dnia 10 kwietnia 2018r.

 

Laureatami w kategorii szkół gimnazjalnych zostali: Kamil Abramowski z kl. II c (opiekun: mgr Aleksandra Mossakowska) oraz Karolina Badalian z kl. II d (opiekun: mgr Renata Żurańska).

 

Tego samego dnia rozstrzygnięto również konkurs ortograficzny dla szkół podstawowych, który odbył się w Zespole Szkoły Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. Wyłoniono 4 laureatów. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica naszej szkoły - Patrycja Chmielewska z kl. VII b (opiekun: mgr Renata Żurańska).

 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach ortograficznych.

 

Zdjęcie pochodzi ze strony www.nowemiasto.wm.pl

Czytaj dalej...

Światowy Dzień Chorego

8 lutego w naszej szkole obchodziliśmy po raz kolejny Światowy Dzień Chorego. Był to dzień bardzo wyjątkowy. Uczniowie szkoły przygotowali upominki walentynkowe dla gości.  Były uściski i uśmiechy przy kawce, piosence i chwilach wspomnień. Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich, Parafia św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim

 

Czytaj dalej...

Tłusty czwartek

Już czwarty raz Młodzieżowa Rada Miasta zorganizowała happening z okazji Tłustego Czwartku. 8 lutego radni MRM, uczniowie naszej szkoły, częstowali pączkami mieszkańców miasta, pracowników szkół i instytucji wzbudzając tym samym wiele radości i uśmiechu.

Czytaj dalej...

Randka w ciemno z książką

14 lutego biblioteka szkolna zorganizowała akcję promującą czytelnictwo: "Randka w ciemno z Książka”.  Jest to zabawa czytelnicza polegająca na wypożyczeniu książki bez uprzedniej wiedzy, co jest przedmiotem jej treści, tylko na podstawie nielicznych przesłanek.

Czytaj dalej...

Wymiana polsko-rosyjska

To już trzeci raz, kiedy młodzież naszej szkoły mogła zobaczyć się z uczniami zaprzyjaźnionej “Szkoły Przyszłości“ z Wielkiego Isakowa z Okręgu Gurjewska. Dzięki wcześniejszemu spotkaniu Pana Burmistrza Józefa Blanka i mera Gurjewska Pana Podolskiego - podjęto decyzję o tym, że to w sezonie zimowym odbędzie się wymiana międzynarodowa.

Główną atrakcją pobytu uczniów z Rosji była nauka jazdy na nartach na Kurzej Górze. Młodzież miała też możliwość skorzystania z lodowiska.

            Dzięki uprzejmości i gościnności rodziców uczniów naszej szkoły Rosjanie zamieszkali           w polskich domach. Już pierwszego dnia odbyło się spotkanie integracyjne w szkole, gdzie wszyscy mogli obejrzeć inscenizację fragmentów “Zemsty“ Aleksandra Fredry. Może uczniowie z zagranicy nie rozumieli języka, ale gra aktorska przemówiła do nich na tyle, że sami spontanicznie zaprezentowali swe umiejętności wokalne i gry na pianinie.

            Oczywiście kolejne dni miejskiej wymiany również obfitowały w wiele atrakcji. Uczniowie wspólnie uczestniczyli w lekcjach geografii (p. Z. Wardowska), matematyki (p. H. Graczyk, p. K. Dąbkowska), fizyki (p. J. Suwińska), biologii (p. L. Lisakowska) i chemii (p. T. Bagińska), ćwiczyli umiejętności taneczne (p. A. Sapała - Ponieważ). Lekcje tłumaczyła pani Iwona Markuszewska i pani Lilia Karczyńska. Warsztaty pieczenia chleba (prowadziła je p. J. Neumann) oraz ćwiczenia umiejętności składania serwetek (p. R. Oelberg, p. K. Wiśniewska) również ucieszyły młodzież, gdyż w czasie podsumowania wymiany pięknie udekorowano stoły misternymi ozdobami i można było spróbować upieczonego chlebka.

            Młodzież gościła również w Urzędzie Miasta, gdzie została serdecznie przyjęta przez Pana Burmistrza Józefa Blanka, który podkreślił, jak ważne dla szkoły jest nawiązywanie kontaktów międzynarodowych.

            Działania naszej placówki wspierały również inne jednostki lokalne - dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Danieli Kowalskiej uczniowie mogli poznać historię oraz funkcjonowanie Biblioteki Miejskiej, obejrzeć wystawy oraz księgozbiór (czekał na nas również słodki poczęstunek). Natomiast Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Pan Zbigniew Domżalski udostępnił halę sportową, gdzie uczestnicy wymiany rozegrali mecz piłki siatkowej, a dodatkowo obdarował gości czekoladową niespodzianką.

Wizyta w Aleksandrówce to stały punkt programu działań integracyjnych. Niezwykły klimat tego miejsca sprawił, że uczniowie z Polski i Rosji wspólnie się bawili - śpiewom i tańcom nie było końca.

            Młodzież miała też możliwość wyjazdu do Torunia. Zwiedzali Centrum Nowoczesności “Młyn Wiedzy“ oraz spacerowali (chociaż krótko, gdyż tego dnia było mroźno) ulicami miasta.

            Kurza Góra była hitem tej wymiany! Dwa dni uczniowie spędzili na stoku, ucząc się podstaw narciarstwa (instruktorami byli: p. P. Gorzka, p. T. Kawiecki i p. S. Prokop). Oczywiście, by zostać wytrawnym narciarzem zjazdowym potrzebna jest wprawa, ale młodzież z taką ochotą przystąpiła do nauki, że już po drugim dniu zmagań z tym sportem,  niektórym udało się zjechać z większej górki - i to kilkakrotnie. Chociaż bolały nogi, ręce, a niejedna osoba wróciła ze stoku z siniakami - nikt nie narzekał, wszyscy byli uśmiechnięci i z entuzjazmem relacjonowali swe przeżycia.

            Ostatnim punktem programu było uroczyste podsumowanie wymiany międzynarodowej, na którą zaproszenie przyjął Pan Burmistrz Józef Blank. Obecni też byli p. Lilia Karczyńska, p. Stanisław Ulatowski, nauczyciele, rodzice uczniów naszej szkoły i oczywiście młodzież. W czasie spotkania zaproszeni goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną z wszystkich dni pobytu Rosjan w Polsce, natomiast młodzież zaprezentowała swe umiejętności taneczne - wspólnie zatańczyli poloneza, belgijkę. Uczniowie otrzymali pamiątkowe kubeczki, na których umieszczono ich zdjęcie w strojach narciarskich.

 

            Nadmienić należy, że uczniowie z Rosji byli w stałym kontakcie ze swymi rodzinami.             O wszystkim, co działo się w czasie tych sześciu dni w Polsce, pisali swym rodzicom. Dotarły do nas sygnały, że kiedy pojedziemy z rewizytą do Kaliningradu (mamy nadzieję, że w maju), niektóre rodziny pragną gościć u siebie więcej niż jednego ucznia naszej szkoły. To jest sukces tej wymiany!

 

Pani Dyrektor Bożena Rutkowska - Marciniak pragnie podziękować wszystkim nauczycielom, opiekunom i osobom zaprzyjaźnionym z naszą szkołą, które wsparły działania związane z trzecią miejską wymianą młodzieży Polska - Rosja.

 

Koordynatorami wymiany były: p. Magdalena Kortes i p. Dorota Zawadzka.

Do obszernej galerii zdjęć zapraszamy na https://www.facebook.com/pg/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/posts/?ref=page_internal

Czytaj dalej...

Bal karnawałowy

Dnia 8 lutego 2018 r. uczennice należące do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami przygotowały bal karnawałowy dla najmłodszej społeczności naszej szkoły. W balu wzięli udział uczniowie klas pierwszej i czwartej wraz z wychowawcami.

Podczas balu były przeprowadzone różnego rodzaju konkursy m.in. taniec z miotłą czy balonem, konkurs jedzenia pączka oraz na najładniejszy kostium.

Zabawę karnawałową wraz z konkursami przygotowały uczennice: Daria Bartkowska, Zuzia Boberek, Alicja Kremska, Alicja Wiśniewska i Edyta Orzechowska. Za oprawę muzyczną i prowadzenie balu odpowiedzialna była Wiktoria Sadowska. Słodki poczęstunek ufundowała Rada Rodziców.

Cała impreza przebiegała w miłej karnawałowej atmosferze.

Więcej zdjęć https://www.facebook.com/pg/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=960705847412496

Czytaj dalej...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

14.01.2018 po raz kolejny zagraliśmy z Jurkiem Owsiakiem w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.Wolontariusze SP 3 pod opieką Marii Michalskiej , Mai Orzechowskiej, Grażyny Zakrzewskiej czynnie włączyli się w tę akcję współorganizując szereg imprez.Uczennice klasy VII a piekły i sprzedawały frytki,13.01.2018 odbył się kiermasz ciast - udało się zebrać 647,11 zł,  później w sali gimnastycznej  rozpoczęła się aukcja gadżetów WOŚP i od sponsorów podczas której zebraliśmy 781 zł.W niedzielę o 7 .00 odbyła się odprawa przed Sztabem MCK i wszyscy ruszyliśmy na swoje stanowiska. 25 wolontariuszy pod opieką 18 nauczycieli w mroźny i wietrzny dzień kwestowali na ulicach naszego miasteczka aż do godz 14.00. Po przeliczeniu w kasie Sztabu okazało się ,że zebraliśmy 6512,85 zł.W sumie w naszej szkole udało się zebrać 7941,06 z czego jesteśmy bardzo dumni.Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, nauczycielom , rodzicom i ofiarodawcom  SIE MA.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem