Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2018

Pierwsza wizyta w bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się już od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

            W ostatnim tygodniu listopada oraz na początku grudnia nasze przedszkolaki z grup  „Biedronki” i „Leśne ludki” udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.  

Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki.

Wszystkim przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Podczas spotkania dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały zakładki do książek lub kolorowały wybraną postać z bajki.   

         Dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej były w bibliotece 6 grudnia, w związku z czym czekało tu na nie wiele atrakcji mikołajkowych. Wielką niespodziankę sprawił im oczywiście Święty Mikołaj. Pani bibliotekarka przygotowała zagadki związane z Mikołajkami oraz z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

         Przedszkolaki z uśmiechem opuszczały bibliotekę i obiecały, że niebawem tu wrócą.

    

 

Czytaj dalej...

Mikołajki u pierwszaków

Od rana dzieci wypatrywały Mikołaja. Pogoda tego dnia była deszczowa, więc zadawały sobie pytania, czy przyjedzie, a jeśli tak, to jakim pojazdem?

Kiedy w końcu zauważyły przez okno nadjeżdżającą bryczkę i kucyki, a  w niej Mikołaja oraz Śnieżynki, nie mogły wyjść z podziwu. Obdarowane słodkimi prezentami podziękowały gościom i zaprosiły na drugi rok.

Czytaj dalej...

Mikołajkowa wycieczka

W czwartek, 6 grudnia, uczniowie klasy VII a wraz z wychowawcą Lilianą Lisakowską oraz opiekunami Tomaszem Kawieckim i Piotrem Gorzką w sposób szczególny obchodzili mikołajkowy dzień. Młodzież spędziła przedpołudnie w Parku Trampolin Jump Arena w Toruniu. Ta forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Można było skorzystać z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Jump Arena sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijaniu zainteresowania sportem. Drugą atrakcją był seans filmowy „Grinch” w Cinema City Toruń-Plaza, który okazał się świetnym relaksem na zakończenie wycieczki. 

Czytaj dalej...

Nasi uczniowie z wizytą na Litwie

W dniach 6-7 grudnia 2018 roku w Telšiai na Litwie odbyły się drugie warsztaty dla radnych Młodzieżowych Rad Miast w ramach transgranicznego projektu SB YCGN - South Baltic Youth Core Groups Network, w którym Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie jest partnerem stowarzyszonym.

W warsztatach uczestniczyło kilkudziesięciu młodzieżowych radnych z miast litewskich i polskich oraz ich opiekunowie - m.in. z Telšiai, Gdyni, Elbląga, Dzierzgonia i Iławy oraz trójka radnych Młodzieżowej Rady Miasta w Nowym Mieście Lubawskim wraz z opiekunką z SP nr 2 i przedstawicielem Urzędu Miejskiego, który jest członkiem zespołu projektowego.

Wśród młodzieżowych radnych znaleźli się uczniowie naszej szkoły - Kacper Dembler i Jakub Korytowski z kl. VIII b

Uczestnikami warsztatów byli również przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk, w tym autor projektu i zarazem jego lider Marcin Żuchowski oraz przedstawicielka Fundacji Civis Polonus z Warszawy. Wszystkich przybyłych powitał Burmistrz Telšiai 
Valdemaras Ramšas.

Dwudniowy intensywny program warsztatów obejmował m.in. zajęcia dotyczące:

- przedstawienia uczestnictwa młodzieży w Polsce i na Litwie w życiu społecznym,

- form wzmocnienia aktywności młodych w życiu lokalnym swoich miast,

- formułowania potrzeb młodych i negocjacji w trakcie wdrażania ich w życie,

- podejmowania debat nad zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej,

- komunikacji młodzieży z liderem i władzami miast,

- konfliktów i sposobów ich rozwiązywania,

- współpracy grupowej w aktywnym społeczeństwie,

- planowania oraz realizacji projektów i działań przez młodzież.

Po realizacji warsztatów prowadzonych przez troje trenerów z Wilna, młodzieżowi radni uczestniczyli w grupach dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu w Kłajpedzie.

 
 
Czytaj dalej...

"Szkoła Wierna Dziedzictwu"

W dniu 29 listopada Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski wręczył 76 placówkom z naszego województwa certyfikaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Wśród tej grupy wyróżnionych placówek znalazła się także nasza szkoła.

Certyfikat nadawany jest szkołom, które podejmują zintegrowane działania służące kształtowaniu tożsamości narodowej, wzmacnianiu poczucia zakorzenienia oraz przynależności do określonej wspólnoty, a także rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym.

Nasza szkoła od zawsze prezentuje wartości patriotyczne, angażujemy się w wydarzenia historyczne o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, a certyfikat jest uhonorowaniem tych wszystkich działań.

Certyfikat odebrała pani dyrektor Bożena Rutkowska-Marciniak razem z koordynatorką działań nauczycielką historii Magdaleną Kortes.

W związku z tym wyróżnieniem składamy serdeczne podziękowania nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom oraz wszystkim zaprzyjaźnionym jednostkom miejskim oraz osobom prywatnym, które wspierają nasze działania na polu historycznym i patriotycznym.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem