Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2018

Rewia na lodzie "Śpiąca Królewna"

15 listopada klasy V A i V B wraz z opiekunkami Justyną Neumann, Renatą Oelberg i Agnieszką Bochenek  uczestniczyły w wycieczce do Olsztyna oraz przedstawieniu, znanej z występów na całym świecie, jedynej w swoim rodzaju MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentowała fantastyczne, baśniowe, widowisko dla dzieci, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena.

Zespół Rewii był jedną z głównych atrakcji na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Paryż 2005, 2007, 2008, 2010. Widowisko oparte jest na jednej z najsłynniejszych i najpopularniejszych baśni dla dzieci.

Mieliśmy okazje być świadkami doskonałej i oryginalnej warstwy muzycznej, choreografii pełnej popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie – bogatej warstwy scenograficznej, a zwłaszcza wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne.

 

Czytaj dalej...

„TYDZIEŃ ŻYTNIEGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”

Już po raz 8 uczniowie naszej szkoły brali udział w kampanii fundacji Dobre Życie „Tydzień chleba na zakwasie”. Celem jest zwrócenie uwagi na zdrowotne właściwości chleba na zakwasie wypiekanego tradycyjnymi metodami, jego walory odżywcze, podkreślając rolę błonnika, zawartego w chlebie z mąki z pełnego przemiału, wskazując, że w piramidzie żywieniowej produkty zbożowe są najważniejszym składnikiem naszej diety, są jej podstawą.

Już tradycją są warsztaty pieczenia chleba domowym sposobem. W tym roku uczniowie klas V zaangażowali się w kampanię żytniego chleba i zdrowego stylu życia.

Uczniowie wraz z wychowawczyniami przygotowywali pyszne, zdrowe kanapeczki na drugie śniadanie, które wspólnie spożywali i częstowali kolegów i koleżanki ze szkoły.

 

Czytaj dalej...

"Drugie śniadanko dla pierwszaka"

W ramach akcji „Drugie śniadanko dla pierwszaka” uczniowie klasy I a otrzymała pudełka śniadaniowe. Jest to akcja firmy „Mazur” i sklepu budowlanego „Mrówka” oraz Gazety Nowomiejskiej.

Dzieci, pod okiem swojej pani, wykonywały z wielką fantazją i zaangażowaniem, zwierzaki z warzyw i owoców.

Na chwilę przerwały pracę, bowiem w klasie pojawiła się sympatyczna Mrówka, która najpierw rozdała cukierki. Potem przedstawiciele Polskich Składów Budowlanych — „Mazur” i Marketu „Mrówka” oraz redakcji „Gazety Nowomiejskiej, rozdali pudełka śniadaniowe z pysznym rogalem wewnątrz, pierwszakom z „trójki”.

Zainteresowanie postacią Mrówki było wielkie i maluchy z innych klas wraz z wychowawczyniami zaprosiły gościa do wspólnych zdjęć.

Zdjęcia – Gazeta Nowomiejska

Czytaj dalej...

"Smerfy" w Bibliotece Miejskiej

15 listopada przedszkolaki z grupy "Smerfów" ze Szkoly Podstawowej Nr 3 w NML wraz wychowawca i opiekunka odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w NML.
Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała dla chłopców bajeczkę. 
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do niej, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Czytaj dalej...

Śniadanie daje moc

Uczniowie klas I a i II a Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w akcji „Śniadanie Daje Moc”.  Po omówieniu zdrowych nawyków odżywiania się i zaprezentowaniu piramidy żywienia wspólnie z wychowawczyniami były kolorowe kanapki sporządzone przez dzieci i szaszłyki z owoców . Nie zabrakło koktajli mleczno-owocowych.

Czytaj dalej...

Wycieczka na lodowisko

W dniu 15 listopada uczniowie klas III c i III e gimnazjum wzięli udział w wycieczce na lodowisko. Był to czas integracji klasowej i międzyklasowej oraz zajęć sportowych prowadzonych w ramach edukacji prozdrowotnej. Po dwóch godzinach na lodowisku uczniowie udali się do kina. Opiekę nad młodzieżą pełnili nauczyciele: Magdalena Kortes, Liliana Lisakowska, Piotr Gorzka i Sebastian Prokop.

Czytaj dalej...

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.

Było to bardzo ważne wydarzenie zarówno w życiu dzieci, ich rodziców, a także nauczycieli. Uroczystość, którą przygotowały panie: Kinga Szczechla, Ewa Różańska, Anna Falkowska  i Sylwia Wojenkowska, zorganizowana była dla dzieci z trzech grup przedszkolnych: Smerfy, Biedronki i Leśne Ludki. 

Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne rozwijane do tej pory w przedszkolu przez panie wychowawczynie: recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Następnie pani dyrektor wraz z zastępcą burmistrza panem Krzysztofem Widźgowskim magicznym ołówkiem dokonała uroczystego pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego dnia, każde dziecko otrzymało dyplom pasowania na przedszkolaka, znaczek oraz mały słodki upominek. Uwieńczeniem uroczystości były pyszne babeczki upieczone przez rodziców oraz soczki. Zapewne był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Organizatorki uroczystości serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

 

 

Czytaj dalej...

Pobiegli dla Niepodległej

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości  przez Polskę będące także Memoriałem im. Franciszka Piaseckiego. Organizatorami imprezy byli MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny w Nowym Mieście Lubawskim. Przed zawodami odśpiewany został hymn państwowy podkreślający tym samym patriotyczny charakter imprezy. Uczniowie mieli do pokonania w zależności od wieku dystanse od 100 m do 2000m. Nasza reprezentacja liczyła 16 osób. Wszyscy godnie się zaprezentowali, dając z siebie maksimum swoich możliwości. Pokazali charakter, ducha walki, chęć bycia lepszym oraz patriotyzm w tak ważnym dla naszego kraju dniu. Każdy kto przekroczył linię mety otrzymał pamiątkowy medal. Popisową konkurencją naszych uczniów stał się bieg na 800 m zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Wśród chłopców I miejsce zdobył Kacper Golubski, II Miejsce Wojciech Skronik oraz III miejsce Maksymilian Deredas. Wśród dziewcząt rewelacyjnie pobiegła Wiktoria Świątkowska zdobywając III lokatę. Jednak nie najważniejszy był wynik na mecie, najważniejsza była pamięć i cześć, którą uczestnicy oddali historii. Po zakończeniu imprezy organizatorzy przygotowali losowanie nagród dla uczestników biegów. Wszystkim uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły oraz rodzicom za wsparcie swoich dzieci i wyrażenie zgody na ich udział w zawodach – nauczyciele wychowania fizycznego

Skład reprezentacji

 1. Sławiński Kacper
 2. Łobodziński Bartosz
 3. Jakielska Lena
 4. Pokojski Kewin
 5. Khalad – Skonieczka Antonio
 6. Kruszewska Aleksandra
 7. Dreszler Kacper
 8. Skonieczka Dominik
 9. Rudnicka Oliwia
 10. Marcjańska Natalia
 11. Jarzembowski Igor
 12. Wiedwald Roksana
 13. Świątkowska Wiktoria
 14. Skronik Wojciech
 15. Deredas Maksymilian
 16. Golubski Kacper

 

 

 

Czytaj dalej...

Gry planszowe, karaoke i kanapki patriotyczne

W dniu 9 listopada podczas szeregu uroczystości związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas IV i V uczestniczyli w karaoke patriotycznym oraz spędzali czas z wychowawcami grając w historyczne gry planszowe. Także klasy ósme i siódme podczas lekcji historii grały w rozwijające gry planszowe ucząc się przy tym wielu ciekawych rzeczy związanych z dziajami naszego kraju. Dodatkowo klasa IV c przygotowała biało-czerwone przekąski serwowane podczas turnieju szachowego.

Wszystkie imprezy zorganizowane w naszej szkole miały na celu uczczenie bohaterów niepodległości, przypomnienie najważniejszych wydarzeń, które doprowadziły do upadku II Rzeczpospolitej oraz tych, które sprawiły, że Polska powróciła na mapy Europy po 123 latach niewoli.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie – dyrekcji szkoły, wychowawcom, nauczycielom, rodzicom, a przede wszystkim uczniom!

Czytaj dalej...

Uroczysta akademia z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 9 listopada 2018 r. w  auli szkolnej, z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczniowie klasy VIII B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich zaprezentowali  przed zgromadzoną społecznością uczniowską  i nauczycielami, patriotyczny montaż  słowno – muzyczny.                                                             

Głównym celem uroczystości było przypomnienie bohaterskiego szlaku Polski i Polaków wiodącego do upragnionej, wymarzonej  wolności utraconej po trzecim rozbiorze.  Uświadomienie współczesnemu pokoleniu jak ważna jest pamięć o korzeniach, z których wyrastamy, oraz że męka i śmierć kolejnych pokoleń Polaków nie były daremne, nie uległy zapomnieniu.

Poprzez strój recytatorzy wcielili się w swoje role. Muzyka łączyła się treściowo  i czasowo z kwestiami postaci. W wygłaszanych tekstach  ukazano  los żołnierzy, kobiet - matek, dziewcząt. Głównymi informatorami o wydarzeniach w czasach zaborów byli gazeciarze, którzy pojawiali się na scenie z plikiem gazet, wykrzykując swoje kwestie.                                   

Aktorzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem twórczym, pomysłowością.

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem