Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2017

Dzień Zawodoznawczy

  • Dział: Wydarzenia

24 marca 2017 w nowomiejskim gimnazjum odbył się  Dzień Zawodoznawczy.

Z zaproszenia pedagoga szkolnego skorzystało kilka firm  m.in: Szynaka - Meble, El-Vat, Expom oraz przedstawiciele różnych zawodów. Swoją ofertę edukacyjną przedstawiły szkoły ponadgimnazjalne z Nowego Miasta Lub., Kurzętnika , Bielic oraz Powiatowy Urząd Pracy. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z pracą: lekarza,sędziego, policjanta, strażaka, leśnika, psychologa, dziennikarza i innych.

Do naszej placówki przybyli uczniowie z gimnazjów w Bielicach, Jamielniku, Kurzętniku, Bratianie oraz szóstoklasiści ze szkoły podstawowej nr 1 w NML. Spotkanie odbyło się w gościnnych murach Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich  kierowanego przez p. Bożenę Rutkowską -Marciniak,  przygotowali je wychowawcy klas III: p. B. Milewska, p. J. Suwińska, p. M. Piątkowski, p. A. Sapała -Poniewarz ,p. J. Neumann. Koordynatorem była p. Maria Michalska

 
Czytaj dalej...

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych

Z radością podajemy wyniki tegorocznych konkursów przedmiotowych.

Laureaci:

Wiktor Dąbrowski kl. III d - matematyka, nauczyciel prowadzący mgr Hanna Graczyk, mgr Lidia Wiśniewska

Finaliści:

Julia Balewska kl. III b - geografia, historia, nauczyciel prowadzący mgr Zyta Wardowska, mgr Magdalena Kortes

Maja Dembek kl. III a - język niemiecki, nauczyciel prowadzący mgr Maja Orzechowska

Daria Dembińska kl. II b - historia, nauczyciel prowadzący mgr Magdalena Kortes

Joanna Kordalska kl. III a - historia, nauczyciel prowadzący mgr Magdalena Kortes

Patrycja Lenckowska kl. II a - język angielski, nauczyciel prowadzący mgr Barbara Milewska

Radosław Wegner kl. III a - geografia, nauczyciel prowadzący mgr Zyta Wardowska

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Czytaj dalej...

"Wiosennie, zdrowo, na sportowo"

Jak co roku w nowomiejskim gimnazjum witaliśmy wiosnę pod hasłem "Wiosennie, zdrowo, na sportowo". Impreza adresowana była do uczniów klas I i II i miała na celu promocję zachowań prozdrowotnych. Koordynatorzy imprezy Anna Sapała-Ponieważ i Piotr Gorzka przygotowali kilka konkurencji o różnej tematyce, dbając o to, by każdy uczeń mógł wykazać się na forum szkoły swoimi talentami i umiejętnościami. W każdej z konkurencji wyłoniono i nagrodzono zwycięzców.

1. Konkurs wiedzy o zdrowiu prowadzony przez panią Agnieszkę Bochenek – największym zasobem wiadomości wykazała się reprezentacja klasy II b.

2. Szkolny konkurs „Wiosna na stole z savoir-vivre”- sztuka nakrywania do stołu zgodnie z zasadami savoir-vivre – prowadzony przez uczennice Wiktorię Mundt i Aleksandrę Has, w składzie komisji konkursowej zasiadły panie Maria Wilemska, Alicja Nowińska, Sabina Tessmer. Najlepiej zaprezentowała się klasa IIc.

3. Konkursy sportowe

- wyciskanie sztangi na ławce poziomej dla chłopców - prowadzenie pan Sebastian Prokop - I miejsce zajął Szymon Czepek z klasy IIb

- turniej tenisa stołowego –organizacja pan Piotr Gorzka - najlepsi zawodnicy to Kacper Rochewicz i Mateusz Dziodko z klasy I c

- turniej piłki siatkowej - organizacja pani Justyna Neumann - spośród klas I zwyciężyła klasa Ic, zwycięską drużyną wśród klas II została klasa IIb

4. Konkurs na klasowe przebranie - komisja w składzie Agnieszka Bochenek, Ewa Grzywacz - tematyka przebrania musiała być związana z wiosną i zdrowym stylem życia - zwyciężyła klasa IIc.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła klasa IIb, której wychowawcą jest pani Lidia Wiśniewska. Klasa otrzymała w prezencie od Rady Rodziców 100zł z przeznaczeniem na potrzeby klasy .

Koordynatorzy składają podziękowanie Pani Dyrektor Bożenie Rutkowskiej-Marciniak, Radzie Rodziców, wszystkim wychowawcom, nauczycielom oraz uczniom za zaangażowanie, miłą atmosferę oraz sprawne przeprowadzenie imprezy. Imprezę uświetnił swoim występem szkolny zespół taneczny "Aplauz". Dziękujemy!!!.

Czytaj dalej...

Dni otwarte w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w NML

W dniu 23 marca 2017 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum wzięli udział w dniach otwartych zorganizowanych specjalnie dla naszej młodzieży przez Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.

Na początku odbyło się spotkanie, podczas którego dyrekcja szkoły przekazała informacje dotyczące zasad rekrutacji. Następnie młodzież udała się na różne warsztaty: „Słowo ma moc”, „Zakochać się we Francji – poznanie kultury i podstawowych zwrotów języka francuskiego”, „Pan tu nie stał... - robimy zakupy w czasach PRL”, „Warsztaty teatralne”, „Jak oszukać mózg”, „Tajemnice skał”, „Zagadki, rebusy i łamigłówki matematyczne”. Na zakończenie nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać z uczniami poszczególnych profili. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Mamy nadzieję, że naszym uczniom ułatwiło ono podjęcie decyzji dotyczącej dalszego kształcenia.

Zdjęcia - archiwum Zespołu Szkół im. C.K.Norwida

Czytaj dalej...

"Przez stulecie z kobietami"

16 marca 2017r. uczniowie Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich oraz Koło Przyjaciół Biblioteki wraz z nauczycielem Ewą Grzywacz wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Bogusławskiej, aby obejrzeć wystawę starych fotografii oraz przedmiotów codziennego użytku poświęconą kobietom. Tytuł wystawy: "Przez stulecie z kobietami". Eksponaty pochodzą z kolekcji pana Krzysztofa Kliniewskiego.

Czytaj dalej...

Międzywojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyczne „Sport i Przyjaźń”

  • Dział: Sport
      W Grudziądzu odbyły się Międzywojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyczne „Sport i Przyjaźń”. W zawodach wystąpiło 6 reprezentacji z Chełmna-1, Torunia-1, Grudziadza -3 i Nowego Miasta Lubawskiego -1. Drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego obejmowała dzieci i młodzież z powiatu nowomiejskiego. W składzie drużyny reprezentującej Nowe Miasto Lubawskie  znalazła się 9-cio osobowa ekipa z nowomiejskiego Gimnazjum( Sadowska Wiktoria, Moczadło Paulina, Meler Julia, Jędraszek Angelika, Balewski Dawid, Samulewicz Jan, Kotewicz Dominik, Rudnik Kacper, Tessmer Miłosz). Gimnazjaliści wystartowali w następujących konkurencjach :  60 m, 300m, 600 m (dziewczęta), 1000 m(chłopcy), skok w dal, skok wzwyż. Dodatkowo zorganizowano również pchnięcie kulą. Gościem  honorowym  zawodów był Pan Ryszard Szczepański-trener Bronisława Malinowskiego.
           Wszyscy nasi uczniowie  spisali się bardzo dobrze. Pokazali się na przyzwoitym  poziomie, walcząc o każdą sekundę, o każdy metr. Wykazali, że motto dominikanina Henriego le Didona  „citius, altius ,fortius” nie jest im obce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kacper Rudnik, który w skoku wzwyż zajął II miejsce z wynikiem 185 cm. Ponadto otrzymał pamiątkową statuetkę dla najlepszego skoczka wzwyż powiatu nowomiejskiego, czołowego zawodnika list krajowych PZLA w swojej kategorii wiekowej w roku 2016 od Starosty Nowomiejskiego Pana Andrzeja Ochlaka. Świetnie spisał się także Miłosz Tessmer , który w biegu na 1000 m zajął  III miejsce z wynikiem 3’11’’.  Drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego, której nasi uczniowie byli częścią zajęli w klasyfikacji drużynowej IV miejsce. 
         Gratulujemy uzyskanych wyników, dziękujemy za udział i zachęcamy do dalszej pracy nad sobą, aby pełniej móc wykorzystać swój nie mały potencjał motoryczny. Lekkoatletyka to królowa sportu, to cudowna i wszechstronna dyscyplina ,w której można się zakochać. 
Pozostałe wyniki naszych uczniów:
Balewski Dawid- skok w dal – 4,82
Samulewicz Jan – bieg na 60 m – 8,21
Kotewicz Dominik – skok wzwyż- 135 cm
Sadowska Wiktoria – bieg na 300 m – 49,67 (IV m-ce)
Moczadło Paulina – 60 m
Meler Julia – skok wzwyż – 130 cm
Jędraszek Angelika – skok wzwyż – 135 cm
 
 
Czytaj dalej...

Zawody sportowe w dwuboju siłowym

  • Dział: Sport
                                W  Zespole Szkół  w Marzęcicach odbyły się zawody sportowe w Dwuboju Siłowym o Puchar Ryszarda Wiśniewskiego. Dwubój Siłowy składał się dwóch konkurencji - wyciskania sztangi w leżeniu na ławce poziomej oraz podciągania na drążku. W zawodach wystartowało 17 uczniów z trzech szkół  powiatu nowomiejskiego.
                             Nowomiejskie gimnazjum reprezentowało czterech  uczniów- Szymon Czepek, Igor Shepetun, Paweł Stępkowski i Miłosz Tessmer. Indywidualnie sukces odniósł Szymon Czepek, który okazał się najlepszy w wyciskaniu sztangi uzyskując wspaniały rezultat 100 kg. Dobrze zaprezentował się także Igor Shepetun plasując się w konkurencji wyciskania sztangi na czwartym miejscu uzyskując wynik  80kg.
                          W klasyfikacji drużynowej, w której liczyła  się łączna liczba punktów z dwóch konkurencji nasze Gimnazjum uplasowało się na drugim miejscu.
                          Na słowa uznania zasługuje cała drużyna. Chłopcy walczyli dzielnie i wytrwale o jak najlepsze rezultaty.  Wszyscy ustanowili swoje rekordy życiowe  w wyciskaniu sztangi. Podciąganie wymaga jeszcze głębszego treningu i skupienia się przede wszystkim na technice umożliwiającej wykonanie większej liczby powtórzeń.
Wyniki naszych uczniów
Podciąganie na drążku
Miłosz Tessmer      – 24 powtórzenia  - V m-ce
Szymon Czepek      – 22 powtórzenia  - VII m-ce
Paweł Stępkowski – 10 powtórzeń      -  IX m-ce
Igor Shepetun         – 10 powtórzeń     -  IX m-ce
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej
Szymon Czepek      –  100 kg  -  I m-ce
Igor Shepetun         –  80 kg    -  IV m-ce
Paweł Stępkowski –   70 kg     - VI m-ce
Miłosz Tessmer      – 65  kg -    VIII m-ce 
 
 
 
                         
 
Czytaj dalej...

I Powiatowy Konkurs "Savoir vivre - etykieta przy stole"

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Aleksandra Polak, Aleksandra Has i Wiktoria Mundt zajęła 3 miejsce w I Powiatowym Konkursie "Savoir vivre - etykieta przy stole". Konkurs odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Startowało w nim 8 drużyn z okolicznych szkół. Dziewczęta miały za zadanie wykazać się znajomością zasad savoir vivre przy stole oraz przygotować menu i aranżację stołu w charakterze wielkanocnym. Opiekunem dziewcząt była Anna Sapała-Ponieważ.

Konkurs odbył się 28 lutego. Nagrodą jest uroczysty obiad dla drużyny w Restauracji Basztowa w Nowym Mieście Lubawskim. Gratulujemy!

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem