Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.

Artykuły filtrowane wg daty: styczeń 2017

Zajęcia w ferie zimowe

 

Zadanie

Uczestnicy

Terminy

Opiekunowie

1

Warsztaty w ramach programu profilaktycznego „Czuję się bezpiecznie”

„Bezpieczna szkoła cyfrowa” – M. Gołdon

- opracowanie Kodeksu Dobrego Zachowania

Liderzy, uczniowie klas II, rodzice, wychowawcy klas II

23.01

9.00-11.00

Koordynator

D.Zawadzka

L. Lisakowska

Ż. Cherkowska

L.Wiśniewska

 

M.Piątkowski

2

Warsztaty fotograficzno-artystyczne

Koło fotograficzne klas I i II

23.01

L.Lisakowska

3

Wyjazd do schroniska

Ucz. Kl. III c

I tydzień ferii

L.Lisakowska

4`

Warsztaty artystyczno-plastyczne

Gim.Art kl. I i II

23.01

9.00-11.00

M.Wilemska

T.Łukwińska

A.Mssakowska

5

Zajęcia multimedialne

Koło Przyjaciół Biblioteki

27.01.

10.00-12.00

E. Grzywacz

6

Otwarta biblioteka

Dla wszystkich uczniów

1.02

E. Grzywacz

7

Indywidualny Program Nauczania z j. niemieckiego

M.Dembek III a

30.01

13.00-16.00

M.Orzechowska

8

Indywidualny Program Nauczania z historii

J.Kordalska III a

J. Balewska III b

D.Dembińska II b

M. Tomaszewski III b

23.01, 24.01, 26.01

11.00-13.00

M.Kortes

9

Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

Uczniowie klas III

24.01, 26.01

10.00-13.00

H. Graczyk

10

Zajęcia sportowe na Kurzej Górze

Klasa sportowa

24.01 – 9.45-12.15

26.01 – 17.45-21.00

31.01, 2.02

S.Prokop

M. Bochenek

11

Historia regionalna. Praca z tekstami źródłowymi

Koło historyczne II c

23.01

11.30-14.30

B.Rutkowska-Marciniak

12

Indywidualny Progrma Nauczania z geografii

j.Balewska III b

M.Tomaszewski III b

Z.Łątkowska III a

R. Wegner III a

24.01

9.00-11.00

Z. Wardowska

 

 
Czytaj dalej...

Umowa partnerska z ośrodkiem Kurza Góra

  • Dział: Sport

             W przepięknym, urokliwym, z doskonałą infrastrukturą,  ośrodku narciarskim „Kurza Góra” miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na terenie ośrodka podpisano umowę partnerską pomiędzy Ośrodkiem Narciarskim Kurza Góra a Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim .

              Nowo powstały, położony w pobliżu Nowego Miasta Lubawskiego ośrodek narciarski stworzył szansę dla mieszkańców regionu na aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Nowomiejskie gimnazjum, jako szkoła promująca zdrowie, mająca na uwadze wychowanie zdrowego młodego pokolenia, tworzy od lat klasy o profilach sportowych. Powstanie ośrodka zrodziło pomysł w naszej szkole - utworzenia klasy  o profilu narciarstwo zjazdowe. Chętnych było wielu, choć niedowiarków wątpiących w powodzenie projektu jeszcze więcej. Na szczęście wszystko się powiodło.

             Umowa partnerska podpisana w dniu 19 stycznia 2017 r. przez Dyrektora Ośrodka Narciarskiego KURZA GÓRA  panem  Piotrem Tabiś, a Dyrektorem Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich  w Nowym Mieście Lubawskim  panią Bożeną Rutkowską –Marciniak  zapewnia  na korzystnych warunkach  dostęp do regularnego  szkolenia uczniów naszej szkoły na terenie ośrodka. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w regionie .

             Przychylność ,otwartość   i  serdeczność Dyrektora  Ośrodka Narciarskiego  KURZA GÓRA bardzo sprzyjała konstruktywnym rozmowom czego owocem jest nawiązanie współpracy.

              Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę, nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów narciarstwa zjazdowego, pomysłodawców i koordynatorów projektu panów Sebastiana Prokopa i Macieja Bochenka przy współpracy Piotra Gorzki i Tomasza Kawieckiego.

            „Wierzymy,  że projekt realizowany na terenie ośrodka przyniesie  wiele radości i satysfakcji uczniom, rodzicom i nauczycielom. Przyczyni  się do wzrostu umiejętności i wiedzy  z narciarstwa zjazdowego wśród młodego pokolenia. Stanie się doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu w okresie zimowym”- instruktorzy, nauczyciele Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym   Mieście Lubawskim.

Czytaj dalej...

WOŚP w naszej szkole

15 stycznia 2017 po raz kolejny zagraliśmy z Jurkiem Owsiakiem.
28 wolontariuszy pod opieką nauczycieli z naszego gimnazjum wyszło na ulice Nowego Miasta Lubawskiego z puszkami, aby zbierać na rzecz WOŚP. W trakcie kwestowania uczniowie przychodzili do szkoły rozgrzać się ciepłą herbatką i grochówką. Udało nam się zebrać 5427 zł. Oprócz pieniędzy z puszek były jeszcze środki z turnieju piłki siatkowej i sprzedaży ciast. Podobnie jak w ubiegłym roku podlegaliśmy pod Sztab, który mieścił się w Miejskim Centrum Kultury.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie!

Czytaj dalej...

Z życzeniami w Zakładzie Patronackim Szynaka Meble

W piątek 19 grudnia 2016 jak co roku udaliśmy się z podarunkami do zakładu patronackiego Szynaka Meble. Tym razem spotkanie wigilijne odbyło się w przepięknej restauracji mieszczącej się w Pałacu w Mortęgach. Pani dyrektor Bożena Rutkowska-Marciniak życzyła wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych świąt dziękując jednocześnie za współpracę. Po raz kolejny podarowaliśmy piękne obrazy namalowane przez naszą młodzież pod kierunkiem pani Marii Wilemskiej, nauczyciela plastyki. Obrazy przedstawiały fragmenty Nowego Miasta Lubawskiego oraz Pałac w Mortęgach. Autorki obrazów to Maria Marciniak (Ie), Maria Wróblewska (IId), Natalia Szczepańska (IId) i Zuzanna Jastrzębska (IId). My również otrzymaliśmy podarunki, za które bardzo dziękujemy.

Czytaj dalej...

Wyniki konkursów przedmiotowych - etap szkolny

Poniżej przedstawiamy nazwiska uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017.

 

PRZEDMIOT

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY

 

Język angielski

 

 

Patrycja Lenckowska, klasa IIa

 

mgr Barbara Milewska

 

Język niemiecki

 

 

Maja Dembek, IIIa

 

mgr Maja Orzechowska

 

Historia

 

 

Joanna Kordalska, IIIa

Julia Balewska, IIIb

Daria Dembińska, IIb

 

 

mgr Magdalena Kortes

 

Matematyka

 

 

Wiktor Dąbrowski, IIId

 

mgr Hanna Graczyk

mgr Lidia Wiśniewska

 

 

Geografia

 

 

Julia Balewska, IIIb

Radosław Wegner, IIIa

Mateusz Tomaszewski, IIIb

 

 

mgr Zyta Wardowska

 

Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim!

Czytaj dalej...

Przedstawienie bożonarodzeniowe

  • Dział: Wydarzenia

21 grudnia 2016 roku uczniów naszej szkoły w świąteczny nastrój wprowadziło przedstawienie bożonarodzeniowe zatytułowane „Betlejem jest w nas”. Przygotowali je uczniowie klasy IIb i IIc pod kierunkiem pani Lidii Wiśniewskiej i pani Żanety Cherkowskiej. Zgodnie z tradycją nie zabrakło kolęd, Rodziny Świętej i prezentów.

Młodzież złożyła wszystkim świąteczne życzenia oraz podziękowała pani Katarzynie Wiśniewskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji. Życzenia złożyli również zaproszeni goście oraz dyrekcja szkoły.

Czytaj dalej...

Odszedł Wielki Przyjaciel naszej szkoły

W dniu 31 grudnia 2016 r. zmarł Pan Józef Dalecki, wielki przyjaciel naszej szkoły i młodzieży gimnazjalnej. Pan Józef Dalecki od wielu lat wspólnie ze szkolnymi historykami brał udział w programach historycznych realizowanych w naszej szkole. W latach 2004-2006 w ramach programu „Nacjonalizm, narodowy socjalizm w latach 1933-1945” spotykał się z młodzieżą opowiadając jej o swych losach w okresie II wojny światowej, kiedy był więźniem obozu w Potulicach. Był współorganizatorem wyjazdów naszej młodzieży do Potulic oraz wykonał makietę obozu, która ofiarował naszemu gimnazjum. Wspólnie z panią Mirosławą Milewską zaprojektował i zorganizował Szkolną Izbę Tradycji, do której przekazał swoje zbiory i pamiątki. Corocznie we wrześniu i kwietniu opowiadał naszym uczniom – kolejnym klasom pierwszym – swoje dzieje wojenne i powojenne. Podobnej prezentacji dokonał także w czasie Międzywojewódzkiej Konferencji Szkół Promujących Zdrowie w naszym mieście. Pan Dalecki brał również udział w projekcie „Patriotyzm – Europa po II wojnie światowej” i wraz z zespołem ds. wymiany międzynarodowej przygotował wystawę „Nowe Miasto Lubawskie w latach 50-tych”, która odwiedziła zaprzyjaźnione z nami miasta w Niemczech, Francji, Austrii, Włoszech i na Litwie. Na Dni Nowego Miasta wykonał makietę średniowiecznego miasta, która została wystawiona na nowomiejskim rynku, a następnie przekazana naszej szkole. Nasi uczniowie często odwiedzali pana Józefa w Jego zaczarowanym ogrodzie, który ukrywa historię naszego regionu – Naszej Małej Ojczyzny. Pan Józef, mimo płynących lat i wielu przeżyć, zawsze pozostał osobą bardzo witalną, kreatywną, wyróżniającą się dobrym kontaktem z młodzieżą. Charakteryzowała Go również empatia, duże poczucie sprawiedliwości i niesamowita radość życia, którą dzielił się z nami przez wiele lat.

Panie Józefie, dziękujemy za wszystko, będziemy o Panu zawsze pamiętać i na zawsze pozostanie Pan „Przyjacielem Szkoły” – tym najważniejszym, z numerem pierwszym.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem