Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2016

Jarmark Bożonarodzeniowy

W dniu 18 grudnia 2016 roku na rynku nowomiejskim odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami sprzedawali ciasto oraz własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Można było również zakupić swojski chleb na zakwasie wypiekany przez nauczycieli i młodzież naszej szkoły a także przekazać karmę lub datki na rzecz schoniska dla zwierząt. Mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego i okolic chętnie biorą udział w tej imprezie. Jest to doskonała okazja zarówno do zaprezentowania swoich umiejętności, jak również i do zakupu świątecznych dekoracji. Do zobaczenia w na jarmarku wielkanocnym!

Czytaj dalej...

Wyróżnienia za upowszechnianie pamięci narodowej

W czwartek 15 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja poświęcona ochronie pamięci ofiar działań wojennych na Warmii i Mazurach. Podczas jej trwania Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki wręczył wyróżnienia 29 osobom i organizacjom społecznym za  upowszechnianie idei pamięci narodowej oraz za działalność  związaną z upamiętnianiem miejsc walk i męczeństwa, a także opieką nad tymi miejscami.

Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich znalazło się wśród wyróżnionych szkół i instytucji. Podziękowania otrzymały również nauczycielki Joanna Barańska i Magdalena Kortes oraz Mirosława Milewska, emerytowana historyczka naszej szkoły.

Wyróżnienia zostały przyznane na wniosek Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pana Józefa Blanka.

Galeria https://www.facebook.com/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=723979711085112

Czytaj dalej...

IV Turniej Piłki Halowej o Puchar Przewodniczącego MRM

Dnia 12 grudnia 2016r. odbył się IV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta. W tym roku rozegraliśmy show mecz pomiędzy dziewczynami i chłopakami z MRM, który wygrały dziewczęta. Następnie odbyły się mecze 10 drużyn, które zgłosiły swój udział w turnieju. Trzecie miejsce zajęła drużyna PBD, drugie Nowomieszczanie, a pierwsze FC Ryze. Królem strzelców okazał się Arek Długosz, a najlepszym bramkarzem Miłosz Kowalewski. Drużyny które zajęły 1, 2 i 3 miejsce otrzymały medale i puchary. Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy niezastąpionym panom Piotrowi Gorzce i Sebastianowi Prokopowi oraz panu Tomaszowi Kawieckiemu i Urzędowi Miejskiemu w Nowym Miejskiemu w Nowym Mieście Lubawskim.

Galeria https://www.facebook.com/478827172232297/photos/?tab=album&album_id=1118998364881838

Czytaj dalej...

77. rocznica "Czarnego czwartku"

W dniu 7 grudnia obchodziliśmy 77. rocznicę „czarnego czwartku” – tragicznych wydarzeń w Nowym Mieście Lubawskim. W 1939 r. członkowie Selbschutzu rozstrzelali mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego i okolic.

 

Z tej okazji podczas lekcji wychowawczej  odbyła się prelekcja dla uczniów klas pierwszych, którą wygłosiła Magdalena Kortes – nauczycielka historii.

W kolejnej części uroczystości odbyła się patriotyczna Msza św., podczas której uczniowie klas pierwszych ustawiali znicze symbolizujące ofiary tamtych tragicznych wydarzeń. Rys historyczny przedstawił uczeń klasy II a – Wiktor Preus, nazwiska rozstrzelanych odczytała Anna grabowska z kl. I c, czytania mszalne Kamil Abramowski także z kl. I c.

 

Po zakończeniu Mszy św. mieszkańcy miasta, kombatanci, władze, poczty sztandarowe i uczniowie nowomiejskich szkół udali się w miejsca pamięci, gdzie złożono kwiaty i znicze. Uroczystość pod pomnikiem 7 grudnia poprowadziła pani Dorota Zawadzka, a apel poległych odczytał pan Piotr Gorzka. Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank podziękował wszystkim zgromadzonym za udział w uroczystości.

 

Ostatnią częścią obchodów było przedstawienie okolicznościowe, które odbyło się w Miejskim Centrum Kultury. Radne Młodzieżowej Rady Miasta przedstawili ten tragiczny czas w formie wspomnień i poezji z tamtego okresu.

Autorami scenariusza oraz opiekunami młodzieży byli nauczyciele – Magdalena Kortes i Marek Piątkowski .

Galeria https://www.facebook.com/478827172232297/photos/?tab=album&album_id=1118991071549234

Czytaj dalej...

Mikołajki szkolne

W dniu 6 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki. O godz. 8.30 na boisko szkolne wjechał mikołajowy orszak i rozpoczął się okolicznościowy apel. Pani dyrektor wręczyła słodkie upominki wyróżniającym się uczniom – byli to ci uczniowie, których prace zostały przesłane do Wojewódzkich Komisji Konkursowych, zajmujący miejsca w konkursach międzyszkolnych – artystycznych i wiedzowych oraz w konkursach szkolnych. Następnie każda z klas zaprezentowała się w mikołajkowych przebraniach, a na końcu wykonano zdjęcie całej społeczności szkolnej, za które bardzo serdecznie dziękujemy panu Radosławowi Rzemińskiemu. W dalszej części  śnieżynki i Mikołaj z SU częstowali uczniów i nauczycieli cukierkami.

Galeria https://www.facebook.com/127976177352138/photos/?tab=album&album_id=716436131839470

Czytaj dalej...

Wycieczki na lodowisko

Wraz z nadejściem zimy uczniowie naszej szkoły rozpoczęli tradycyjne już wyjazdy na lodowisko. W dniu 2 grudnia do Torunia udała się klasa I e pod opieką panów – Sebastiana Prokopa i Macieja Bochenka, a w dniu 5 grudnia klasa I c z nauczycielami – Magdaleną Kortes, Lilianą Lisakowską i Markiem Piątkowskim oraz mamą jednej z uczennic – panią Kingą Siwą.

Młodzież spędziła aktywnie czas na lodowisku Mentor oraz uczestniczyła w seansie filmowym w jednym z toruńskich kin.

Galeria https://www.facebook.com/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=723876297762120

Czytaj dalej...

Fotograficzny sukces

W Elblągu został podsumowany konkurs fotograficzny pt. „Skarby kultury w krajobrazie przyrodniczym Warmii i Mazur – kapliczki, dwory, zespoły pałacowo-parkowe…” dla uczniów i nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego.

Uczennica naszego gimnazjum – Julia Kowalska z kl. I a uzyskała III m. w kategorii uczniów gimnazjów.

(I miejsce – Bartłomiej Kreczmer, Gimnazjum w Wilczętach, kl. II b, II miejsce – Kornelia Kazimierczuk, Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku, kl. II d)

W kategorii nauczycieli – I miejsce otrzymała Liliana Lisakowska, nauczyciel biologii i opiekun koła fotograficznego w naszym gimnazjum.

(II miejsce – Magdalena Andrzejczuk, SP nr 2 w Dobrym Mieście, III miejsce – Kinga Kazimierczuk, SP w Słobitach i Barbara Krajnik, SP w Zwierznie)

Organizatorkami konkursu były Wiesława Kamińska i Janina Meller z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

 

Galeria https://www.facebook.com/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=723866727763077

Czytaj dalej...

Wyniki Konkursu "Kartka Bożonarodzeniowa"

WYNIKI KONKURSU
"KARTKA BOŻONARODZENIOWA "
I MIEJSCE - WIKTORIA SEWERYN KL.IIID
II MIEJSCE - ZUZANNA JASTRZĘBSKA KL.IID
II MIEJSCE - AGATA JASTRZĘBSKA KL. IID
III MIEJSCE - KORNELIA SKÓRA KL.IC
III MIEJSCE - MARTYNA BOBER KL. IC

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

Galeria https://www.facebook.com/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=723862164430200

Czytaj dalej...

Mikołajkowe czytanie

9 grudnia Koło Przyjaciół Biblioteki uczestniczyło w głośnym czytaniu o tematyce świątecznej w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w Przedszkolu Miejskim. Uczennice przebrane w stroje śnieżynek pięknie czytały bajkę bożonarodzeniową, a na koniec poczęstowały wszystkich przedszkolaków słodyczami.

Galeria https://www.facebook.com/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=723859384430478

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem