Leśne Ludki w Straży Pożarnej

7 czerwca najstarsza grupa przedszkolna wraz z wychowawczynią Anną Falkowską oraz panią Martyną Kurnikowską odwiedziła Straż Pożarną w NML. Po przybyciu przedszkolaków na miejsce, serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitał ich dowódca jednostki ratowniczo- gaśniczej, pan Mirosław Ochlak. Podczas wycieczki, dzieci miały okazję z bliska obejrzeć wozy strażackie oraz sprzęt pożarniczy, a także zwiedzić budynek straży.

Dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, ratują zwierzęta i sprzątają połamane przez wichury drzewa. Dzieci przekonały się, że praca strażaka jest bardzo trudna, odpowiedzialna i niebezpieczna.

Nasi wychowankowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli strój strażaka służący do gaszenia pożaru. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego, a także możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze.

Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Bardzo dziękujemy za tak wspaniałe przeżycia!

Życzymy wszystkim strażakom, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.