Z wizytą w Brodnicy

10 maja 2019 r. uczniowie klas IV i V wybrali się do Brodnicy, by na scenie Brodnickiego Domu Kultury obejrzeć sztukę Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia „Takie miejsce. Teatralne ABC”. Sztuka wprowadziła młodego odbiorcę w tajniki teatru, ukazała jego historię od czasów antycznych poprzez teatr cieni, teatr lalek aż do współczesnych form z efektami specjalnym. Uczniowie poznali znaczenie takch terminów, jak: kulisy, dykcja, mimika, rekwizyty, kostiumy, sufler, dubler, scenografia, reżyser i wiele innych.

W programie wycieczki znalazło się również zwiedzanie Muzeum w Brodnicy: podziemi i wieży gotyckiego zamku krzyżackiego z I połowy XIVw. oraz spichlerza, w którym przygotowano wystawę ukazującą życie myśliwych z Mszana sprzed 10.000 lat oraz ekspozycję przyrodniczą.

Uczestnikami wycieczki opiekowały się panie: Teresa Łukwińska, Aleksandra Mossakowska i  Żaneta Cherkowska.