Mobilne planetarium

21 maja 2019 roku  dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca i deszczem meteorytów.  W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu, w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Pokaz  dostarczył wiele kosmicznych wrażeń.