Dzień wiosny na sportowo

  • Galeria

Pierwszy DZIEŃ WIOSNY w SP 3 przywitały klasy 4 i 5 z wychowawczyniami na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie  zaprezentowali swoje przebrania i plakaty z wiosennymi hasłami. Następnie wszyscy przemaszerowaliśmy nad rzekę Drwęcę, aby definitywnie pożegnać zimę i wesoło przywitać wiosnę.

Druga część wydarzenia odbyła się na sali gimnastycznej pod czujnym okiem  nauczycieli wychowania fizycznego, wychowawców oraz pielęgniarki szkolnej . Drużyny klasowe brały udział w takich konkurencjach jak:

- konkurs indywidualny na wiosenne przebranie, gdzie uczniowie mogli się wykazać inwencją twórczą i pomysłowością,

- test wiedzy o zdrowiu,

- konkurs na wykonanie obrazu lub ludzika warzywno- owocowego,

- konkursy sprawnościowe, gdzie drużyny klasowe rywalizowały w skokach na skakance, kręceniu kołem hula-hop, rzutach do kosza, żonglerce czy slalomie z kozłowaniem.

Ze szczególnym zaangażowaniem uczniów przebiegał konkurs na przebranie wychowawczyni za PANIĄ WIOSNĘ. Jak się okazało zadanie to sprawiło ogromną radość zarówno uczniom, jak i wychowawczyniom, ponieważ reprezentanci klas wykazali się ogromną wyobraźnią i kreatywnością podczas wspólnej pracy.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali drobne nagrody, a wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani jabłkiem. Wydarzenie zakończył  wesoły występ  szkolnego zespołu tanecznego „Aplauzik”.

Jako SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE realizujemy jej standardy  i głównym celem corocznego wydarzenia było zaangażowanie każdego ucznia z klasy, integracja zespołu, współpraca w grupach oraz zwrócenie uwagi na aspekty zdrowotne.

Jako organizatorzy  imprezy szkolnej „ WIOSENNIE – ZDROWO- NA SPORTOWO” bardzo się cieszymy, iż na uroczych buźkach naszych wychowanków gościł uśmiech, radość i satysfakcja ze wspólnej zabawy. Emocje towarzyszące dzieciom motywowały i pobudzały ich do kreatywności oraz sprzyjały owocnej pracy dla wspólnego dobra.

My dorośli wychodzimy z założenia, że

 „NAJWAŻNIEJSZY JEST UŚMIECH DZIECKA!” J

 

Wyniki poszczególnych konkurencji:

1) SKOKI NA SKAKANCE

I miejsce- klasa 5 b,  II miejsce- klasa 4 c, III miejsce -klasa 4 a

IV miejsce – klasa 5 a i V miejsce- klasa 4 b

2) ŻONGLERKA PIŁKĄ NOŻNA

I miejsce- klasa 4 b,  II miejsce- klasa 5 b, III miejsce - klasa 4 a

                                               IV miejsce – klasa 5 a i V miejsce- klasa 4 c

3) KRĘCENIE KOŁEM  HULA-HOP

I miejsce- klasa 4 b,  I miejsce- klasa 5 a , III miejsce - klasa 5 b

                                               IV miejsce – klasa 4 a i V miejsce- klasa 4 c

4) SLALOM Z KOZŁOWANIEM

I miejsce- klasa 5 a,  II miejsce- klasa 4 c,  III miejsce - klasa 5 b

                                               IV miejsce – klasa 4 b i V miejsce- klasa 4 a

5) RUTY DO KOSZA

I miejsce- klasa 5 b  II miejsce- klasa 5 a,  III miejsce - klasa 4 a

                                               IV miejsce – klasa 4 c i IV miejsce- klasa 4 b

6) TEST WIEDZY O ZDROWIU

I miejsce- klasa 4 a,   II miejsce- klasa 5 a,  II miejsce - klasa 4 c

                                               IV miejsce – klasa 4 b i V miejsce- klasa 5 b

7) PRZEBRANIE WIOSENNE

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Kruszewska

                                      Julia Bagińska

                                      Remek Niedżwiedziński

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem