Wizyta w redakcji Gazety Nowomiejskiej

Dnia 27 lutego klasa I a z wychowawczynią Małgorzatą Gołębiewską odwiedziła Redakcję Gazety Nowomiejskiej. Redaktor Naczelny pan Ryszard Ulatowski opowiedział dzieciom historię powstania Gazety Nowomiejskiej. Pokazał również archiwalne roczniki gazety, jeszcze w języku niemieckim. Uczniowie zainteresowali się pucharami i innymi nagrodami dla gazety, które znajdowały się w redakcji. Pan redaktor cierpliwie odpowiadał  na wszystkie pytania młodych czytelników. Dzieci dowiedziały się również,  na czym polega praca poszczególnych osób w redakcji oraz jak powstaje nowy numer gazety.
Na koniec pan fotograf zrobił nam zdjęcie pamiątkowe, które zostanie umieszczone w kolejnym numerze gazety, a każde dziecko otrzymało w prezencie ciekawe kolorowanki.  Po wizycie w redakcji dzieci spędziły mile czas na naszym szkolnym placu zabaw.