"Góra grosza" w naszej szkole

Nasza szkoła wzięła udział w XIX edycji akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Jej organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, a partnerem Poczta Polska. Zebrane pieniądze są przekazywane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które z różnych przyczyn nie wychowują się w swojej rodzinie.

Zebraliśmy 604 monety pięciogroszowe, 1322 monety dwugroszowe i 1871 monet jednogroszowych, co dało łącznie 75 zł 35 gr. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Ciekawostką jest, że nasza „góra” groszy ważyła 7,5 kg. Monety należało posegregować według nominałów oraz policzyć i tę iście benedyktyńską pracę wykonali uczniowie klasy IVa wraz z wychowawczynią, panią Żanetą Cherkowską oraz panią Katarzyną Wiśniewską. Pamiętajcie, każda, nawet najdrobniejsza moneta jest ważna, tak jak ważny jest każdy, choćby najmniejszy gest dobroci.