"Wąsy Marszałka" - pierwszy raz w naszej szkole

Józef Piłsudski - dowódca I Brygady Legionów Polskich, Naczelnik Państwa, Marszałek - znany był z bujnych wąsów, które stały się jego znakiem rozpoznawczym. Ale dlaczego nosił wąsy od młodości po starość? Nosił je z konieczności. Józef Piłsudski będąc na zesłaniu na Syberii, wziął udział w buncie więźniów. Jeden z rosyjskich strażników wybił mu kolbą karabinu dwa przednie zęby. Marszałek, który nie lubił  wizyt u dentysty, zapuścił wtedy wąsy żeby zasłonić usta. Charakterystyczne wąsy Józefa Piłsudskiego stały się wkrótce jego znakiem rozpoznawczym.

W naszej szkole z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta pierwszy raz przeprowadzono akcję „Wąsy Marszałka”. Wąsy przygotowała młodzież i przyklejała młodszym kolegom i koleżankom. Wszystkie działania miały na celu przybliżenie młodzieży postaci Naczelnika i Marszałka.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem