Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

W dniu 16.10.2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku zorganizowano akcję bicia rekordu w prowadzeniu jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą liczbę osób. W akcji wzięli udział uczniowie – wolontariusze z naszej szkoły.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach  obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Akcja ta prowadzona jest przez Fundację WOŚP w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”.

Oprócz uczniów naszej szkoły do akcji przyłączyli się uczniowie z ZS im. C. K. Norwida, SP nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim, oraz ZS im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. W tym roku byliśmy jednym z 70 miejsc w naszym województwie i jednym z 1142 miejsc w całej Polsce, które przystąpiły do tej akcji. Podczas trwania akcji uczestnicy 1222 razy wykonali RKO.

Honorowym patronatem akcję objął Starosta Powiatu Nowomiejskiego Andrzej Ochlak.

ZSZ Kurzętnik