Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

  • Galeria

W dniu 16.10.2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku zorganizowano akcję bicia rekordu w prowadzeniu jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą liczbę osób. W akcji wzięli udział uczniowie – wolontariusze z naszej szkoły.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach  obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Akcja ta prowadzona jest przez Fundację WOŚP w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”.

Oprócz uczniów naszej szkoły do akcji przyłączyli się uczniowie z ZS im. C. K. Norwida, SP nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim, oraz ZS im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. W tym roku byliśmy jednym z 70 miejsc w naszym województwie i jednym z 1142 miejsc w całej Polsce, które przystąpiły do tej akcji. Podczas trwania akcji uczestnicy 1222 razy wykonali RKO.

Honorowym patronatem akcję objął Starosta Powiatu Nowomiejskiego Andrzej Ochlak.

ZSZ Kurzętnik

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem