Ślubowanie klasy pierwszej

  • Galeria

15 października br. w auli szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Anna Grabowska. Powitała zaproszonych gości, panią dyrektor, rodziców, nauczycieli i uczniów. Przed uroczystością pasowania pierwszacy musieli przedstawić to, czego już się nauczyli w szkole. Zadaniem ich było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na pytania, które zadawała im starsza koleżanka. Po zdaniu egzaminu pierwszoklasiści mogli przystąpić do ślubowania. W uroczystej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, dzieci ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bożena Rutkowska-Marciniak dokonała symbolicznego pasowania, dotykając każde dziecko ołówkiem. Tradycyjnie dzieci otrzymały ufundowane przez szkołę birety, a od rodziców upominki oraz okolicznościowe dyplomy. Na zakończenie do dzieci i rodziców przemówiła pani dyrektor oraz burmistrz miasta-pan Józef Blank. Przewodnicząca Oddziału Klasowego zaprosiła wszystkich uczestników uroczystości na poczęstunek, który przygotowali rodzice.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem