Spotkania z Młodzieżową Radą Miasta

9 października w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim z Młodzieżową Radą Miasta Nowego Miasta Lubawskiego. Na spotkanie przybyło siedmioro z czternaściorga członków rady wraz z opiekunką panią Magdaleną Kortes. O roli i działalności Młodzieżowej Rady Miasta dużo wiadomości przekazała przedstawicielka Fundacji Civis Polonus z Warszawy pani Karolina Pawlak. Uczniowie dowiedzieli się, że wybory do Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się 16 października. Kadencja nowo wybranej rady będzie trwała dwa lata. Młodzieżowa Rada Miasta Nowego Miasta Lubawskiego będzie liczyła piętnaścioro uczniów, Każda z trzech nowomiejskich podstawówek otrzyma pięć mandatów.

Podobne spotkania odbyły się we wszystkich nowomiejskich szkołach podstawowych.