Złoto w Grunwaldzie

            Na polach grunwaldzkich odbyły się Przełajowe Biegi Grunwaldzkie Dzieci i Młodzieży Szkolnej z okazji 100- Rocznicy Odzyskania Niepodległości . Wśród około 1000 uczniów z całego województwa znalazła się również nasza 12 – osobowa drużyna . Biegi podzielone były na 8 kategorii wiekowych oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Nasi uczniowie wystartowali w rywalizacji klas II-III , IV – V, VI, VII szkół podstawowych oraz II-III szkół gimnazjalnych.  Do pokonania mieli odpowiednio dystanse 400 m , 600 m , 800 m, 1000 m, 1500 m. Mimo afrykańskiego upału wszyscy dali z siebie maksimum swoich możliwości, nie oszczędzając się na żadnym metrze grunwaldzkiej trasy. Każdy z uczniów zasługuje na podziw i uznanie za szczególne zaangażowanie i wkład w rozwój sportu szkolnego.                                                Kapitalnie wypadli uczniowie z klas VII , Wojciech Skronik i Marcin Woldan. W stawce ok. 60 osób , w swojej kategorii wiekowej Wojtek zdobył złoty medal, a Marcin wywalczył cenne ,punktowane  V miejsce. Innym miłym akcentem jaki spotkał naszą uczennicę, Agatę Zielińską, był zaszczyt niesienia flagi Szkolnego Związku Sportowego .  Uczniowie w krótkich rozmowach podkreślali , iż bardzo się cieszą , że mogli uczestniczyć w zawodach sportowych, sprawdzić swój poziom sportowy, aktywnie spędzić czas korzystając z dobrodziejstw natury. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wytrwałości i cierpliwości w realizacji  sportowych celów – nauczyciele wychowania fizycznego.

SKŁAD REPREZENTACJI SZKOŁY – PRZEŁAJOWE BIEGI GRUNWALDZKIE

 1. Natalia Marcjańska
 2. Daniel Dąbrowski
 3. Dominik Skonieczka
 4. Julia Gomuła
 5. Marta Kapusta
 6. Marcel Wiśniewski
 7. Jakub Korytowski
 8. Marcin Woldan
 9. Wojciech Skronik
 10. Dominik Kotewicz
 11. Kacper Golubski
 12. Kacper Dworznikowski

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem