Nowomiejskie Dni Młodzieży

            23 maja 2018 roku o godz. 12:00 odbyły się Nowomiejskie Dni Młodzieży w Łąkach Bratiańskich w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Współorganizatorami wydarzenia byli Urząd Miasta, parafia pw. Św. Tomasza Apostoła i oczywiście Szkoła Podstawowa nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim.

            Pani dyrektor Bożena Rutkowska-Marciniak przywitała gości, którzy zebrali się na polach łąkowskich. Na “Naszą Małą Lednicę” przybyła młodzież z nowomiejskich szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka, Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida. Ponadto Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich z Bratiana, Zespół Szkół Zawodowych z Kurzętnika,Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku, Zespół Szkół w Bielicach, Szkoła Podstawowa z Grodziczna, Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, Szkoła Podstawowa z Mroczna i Szkoła Podstawowa z Brzozia Lubawskiego. Trzeba wspomieć, iż dzieci ze szkolnego koła Caritas z ZS im. Władysława Jagiełły przybyły pieszo. Zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, radni miasta, dyrektorzy placówek oświatowych I kulturalnych w Nowym Mieście Lubawskim, Bratctwo Łąkowskie oraz parafianie.

     Mszę świętą koncelebrowali księża z dekanatów nowomiejskiego, kurzętnickiego i górznieńskiego pod przewodnictwem księdza kanonika Zbigniewa Markowskiego. Homilię wygłosił ks. Wojciech Osicki.

            Czynny udział w “Naszej Małej Lednicy” wzięli dyrektorzy placówek oświatowych. Między innymi pani Ewa Przybylska czytała pierwsze czytanie, a pozostali - wezwania modlitwy wiernych: pan Zbigniew Domżalski, pani Krystyna Wójcik-Wiśniewska, pani Bożena Rutkowska-Marciniak, pani Marzena Weisgerber, pani Marzena Gapska, pani Katarzyna Pukalska.

            Nasi uczniowie, Jan Muśkiewicz i Wiktor Rochewicz, przeczytali rys historyczny objawień Maryjnych w Łąkach Bratiańskich. Ponadto, dary zostały ofiarowane przez: Darię Teskę, Alicję Kaczerzewską, Angelikę Leszczyńską, Wiktorię Otkę, Amelkę Kroll i Joannę Dąbrowską.  Należy nadmienić, iż uczennice z naszej szkoły zatańczyły tańce lednickie, przygotowane pod bacznym okiem pań Anny Sapały-Ponieważ i Agnieszki Bochenek.

            Nasi nauczyciele są nie do zastąpienia, dlatego oprawę muzyczną przygotowała pani Justyna Suwińska, a pan Marek Piątkowski wraz z panem Zbigniewem Ewertowskim dbał o sprzęt nagłaśniający. Pan Piotr Gorzka i pan Sebastian Prokop z pomocą Straży Pożarnej przygotowali miejsca siedzące dla gości. Harcerze zorganizowali namioty dla punktu medycznego oraz dbali o bezpieczeństwo tudzież ratunek dla spragnionych. A pani Katarzyna Wiśniewska przyozdobiła ołtarz ślicznymi kwiatami.

            Policja i Straż Miejska dbała o bezpieczne przejście naszych uczniów ze szkoły do Łąk Bratiańskich.

            Serdeczne podziękowania chcemy złożyć pani Mirosławie Paśko i pani Bernadetcie Seroczyńskiej, na które zawsze możemy liczyć. To dzięki nim wiedzieliśmy, że wrazie potrzeby będą służyły pomocą lekarską i pielęgniarską podczas mszy świętej. Wyrazy wdzięcznosci również należą się Państwu Rudnik, którzy pomogli w dekoracji ołtarza.

            Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim osobom i organizacjom, które wspierały nas w organizowacji "Naszej Małej Lednicy”. Dziękujemy harcerzom z Hufca im. Bohaterów Września 1939 r., całej społeczności szkolnej i przede wszystkim całemu gronu pedagogicznemu.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem