Z wizytą w Lubawie

24 maja 2018 roku uczniowie klas: IVb, IIIc, IIId, IIIb i IIe wybrali się do Lubawy. Wizytę w sąsiednim mieście zaczęliśmy od zwiedzania gotyckiego kościoła parafialnego pw. Św. Anny z 1330 roku. O świątyni oraz znajdującej się w niej cudownej figurce Matki Boskiej Lipskiej opowiedział nam ksiądz Dawid Galanciak, wikariusz tamtejszej parafii. Kolejnym punktem programu były słodkie przekąski: lody, gofry i fantazyjne napoje podczas odpoczynku przy fontannie na urokliwym lubawskim rynku. W pięknej scenerii Łazienek Miejskich powstało nasze pamiątkowe zdjęcie. Następnie przeszliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury, głównego celu naszej wyprawy. Właśnie tam Teatr Współczesny w Krakowie przedstawił „Chłopców z Placu Broni”, musical zrealizowany na podstawie powieści węgierskiego pisarza, Ferenca Molnara. Była to klasyczna adaptacja poruszającej historii o magii dzieciństwa, sile marzeń i drodze ku dorosłości. Po spektaklu, pełni wrażeń, wróciliśmy do Nowego Miasta.

Uczestnikami wycieczki opiekowały się panie: Żaneta Cherkowska, Teresa Łukwińska, Iwona Markuszewska, Aleksandra Mossakowska.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem