Wycieczka klas czwartych do Trójmiasta

Dnia18 maja 2018r. odbyła się wycieczka klasy IVA i IVB do Trójmiasta. Wczesnym rankiem o godz. 6.00 wyruszyliśmy w kierunku wybrzeża. Sopot przywitał nas na przemian słońcem i deszczem- jednak nikogo to nie zraziło do długiego spaceru po urokliwym molo. 
 

Następnie odwiedziliśmy Gdynię,  gdzie mieliśmy okazję zobaczyć żaglowiec Dar Pomorza, który 20.05 2018r. wypłynął w rejs dookoła świata.  Zwiedziliśmy również wszystkie pokłady ORK Błyskawicy – polskiego niszczyciela wprowadzonego do służby w Marynarce Wojennej w 1937r. 

 
 Kolejną atrakcją było Akwarium Gdyńskie - polskie muzeum Morskiego Instytutu Rybackiego posiadające status ogrodu zoologicznego. Uczniowie mogli podziwiać 142 gatunki ryb, 58 gatunków bezkręgowców, 12 gatunków gadów, 3 gatunki płazów oraz wystawy muzealne dotyczące oceanografii i hydrobiologii. 

 

Największym przeżyciem był godzinny rejs statkiem po porcie Gdyńskim, który dla większości uczestników był pierwszym rejsem w życiu i nie lada atrakcją… 
  

Kolejnym punktem naszej wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Experyment, w którym dzieci świetnie się bawiły- a jednocześnie uczyły zwiedzając interaktywną wystawę.
 

Na zakończenie pobytu w Trójmieście udaliśmy się na posiłek do McDonald.  Około 22.00  dotarliśmy do Nowego Miasta Lubawskiego.

 

Organizatorkami wycieczki były panie Justyna Neumann i Agnieszka Bochenek .
Wychowawczynie klas bardzo dziękują  pani Renacie Oelberg i pani Annie Sapale-Ponieważ za pomoc w opiece podczas wycieczki .

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem