Worek medali dla naszych uczniów

      W Lubawie, na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Wśród startujących nie zabrakło naszej ,skromnej reprezentacji w składzie:  Klimek Alan, Woldan Marcin, Skronik Wojciech, Kotewicz Dominik, Balewski Dawid, Rochewicz Kacper oraz Agata Zielińska.  Wśród konkurencji sportowych z którymi zmagali się uczniowie wymienić należy: 100m, 300m, 600m(DZ), 1000m(CH), 80m ppł(DZ)110 m ppł(CH), sztafeta 4x100m,rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok wzwyż, skok w dal. Każdy uczeń mógł brać udział w jednej konkurencji , a cały zespół musiał wystartować co najmniej w 5-ciu konkurencjach. Nasi wspaniali uczniowie wystartowali w biegach na 100m, 300m,1000m,sztafecie 4x100 m , pchnięciu kulą oraz w skoku wzwyż. Zdobyli  łącznie 7 medali indywidualnie , co przełożyło się ostatecznie na drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Bardzo dziękujemy naszym uczniów za chęć udziału w zawodach  sportowych, za chęć walki z własnymi słabościami, za chęć  rozwijania swoich umiejętności. Sport jest świetnym środkiem kształtującym odpowiedni charakter bardzo potrzebny młodym ludziom w dzisiejszym świecie.  Wyjazd możliwy był dzięki pomocy finansowej Rady Rodziców- informuje Piotr Gorzka, nauczyciel wychowania fizycznego. 

Wyniki naszych uczniów:

  1. Balewski Dawid , II miejsce,  100m – 12,14
  2. Woldan Marcin, III miejsce,  300m-44,15
  3. Klimek Alan , IV miejsce, 1000m – 3’36’’
  4. Skronik Wojciech, I miejsce , 1000m- 3’09’’
  5. Kotewicz Dominik , II miejsce, skok wzwyż-150 cm
  6. Rochewicz Kacper, II miejsce, pchnięcie kulą-10 m
  7. Kotewicz Dominik, Woldan Marcin, Skronik Wojciech, Balewski Dawid, II miejsce, sztafeta 4x100 m- 54,93
  1. Agata Zielińska, I miejsce, skok wzwyż- 165 cm

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem