Święto szkoły - Uczta w Soplicowie cz. II

 

Dnia 15 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich  w Nowym Mieście Lubawskim świętowano z okazji 120. rocznicy powstania szkoły, 5. rocznicy nadania imienia Filomatów Nowomiejskich i 100- lecia  Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie.

 

  Przybyłych na uroczystość gości, przyjaciół szkoły,  uczniów, rodziców i nauczycieli powitały prowadzące uroczystość – Dorota Zawadzka i Kamila Kwiatkowska.

 

Następnie delegacje uczniowskie złożyły kwiaty na grobach byłych dyrektorów szkoły: Pana Jana Serożynskiego, Pani Marii Idźkowskiej i Pana Alojzego Tułodzieckiego oraz przyjaciół szkoły: Pana Józefa Daleckiego i Henryka Mączkowskiego.

 

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrały: dyrektor szkoły - Pani Bożena Rutkowska-Marciniak, przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Dorota Rzemińska  oraz przedstawicielka młodzieży - uczennica Anna Grabowska.

 

Głos zabrał także Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego – Pana Józef Blank.

 

Potem  zaproszeni goście wręczyli na ręce dyrektorki szkoły życzenia z okazji Święta Szkoły.

 

Po odśpiewaniu hymnu szkolnego i wyprowadzeniu sztandaru wyróżniono uczniów, którzy odnieśli sukcesy  w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie oraz wręczono puchary za 1. Filomacki Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego.


  W dalszej części uroczystości wręczono  zaszczytne tytuły „Przyjaciela szkoły”,  czyli wyróżnienia przyznane przez dyrektora szkoły osobom, które angażują się w życie szkoły, wspomagają placówkę swoją wiedzą i umiejętnościami.

W tym roku ten zaszczytny tytuł otrzymały:Pani Natalia Kowalska,  Pani Lilia Karczyńskai  Pani Sabina Papis-Tessmer.

 

Następnie uczennice Martyna Bober i Natalia Szczepańska wręczyły na ręce pana Burmistrza Józefa Blanka oraz pani Danuty Ustianowskiej – Wizytatora Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Delegatura w Elblągu obrazy namalowane pod kierunkiem nauczycielki plastyki Marii Wilemskiej.

 

Uroczystość szkolna wpisała  się w uroczystości poprzedzające 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w związku z tym społeczność uczniowska  Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich, pragnąc uczcić pamięć Polaków dążących do odzyskania wolności naszego państwa, zasadziła drzewko pamięci – Dąb Niepodległości, które dołączyło do jego poprzedników: Dębu Katyńskiego, Dębu Filomatów Nowomiejskich i Dębu Jerzego Popiełuszki.

Po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna przygotowana przez młodzież szkolną pod kierunkiem: Żanety Cherkowskiej, Hanny Kowalskiej, Anny Sapały- Ponieważ, Agnieszki Bochenek i Marka Piątkowskiego  oraz  tradycyjne „Śniadanie u Filomatów”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem