Biało-czerwony Bieg Zwycięstwa

W celu upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami , w naszej szkole odbył się „Bieg Zwycięstwa” w ramach obchodów Dnia Zwycięstwa . W upalne popołudnie ,na boisku sportowym udział w biegu wzięli uczniowie klas IV a i IV b , którzy zostali podzieleni na grupy . Każda z grup miała do przebiegnięcia 180 m. Łączny dystans jaki pokonali uczniowie to 1945 m. Zespołowy ,symboliczny bieg na dystansie 1945 m  w dniu 8 maja miał przypomnieć dzieciom o 73. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem. Każdy z uczestników ubrany był w biało – czerwone barwy, biegł trzymając w ręku flagę narodową podkreślając  patriotyzm i miłość do swojej ojczyzny. Przed biegiem dzieci wysłuchały krótkiej informacji historycznej dotyczącej Dnia Zwycięstwa.

Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami spisali się rewelacyjnie. Z jednej strony kapitalnie przygotowali się do biegu pod względem wizualnym, z drugiej strony pozytywnie przeżywali bieg. Na twarzach dzieci było widać dumę ,iż są Polakami. Wszyscy uczestnicy biegu są zwycięzcami, a największym Polska.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem