Żywienie a zdrowie człowieka

Dnia 6 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku dbył się II Powiatowy Konkurs

" Żywienie a zdrowie człowieka".

Tematyką tegorocznego konkursu było: " Mleko i jego przetwory oraz ich wpływ na zdrowie człowieka". Konkurs corocznie odbywa się w korelacji ze Światowym Dniem Zdrowia, którego hasłem w tym roku było: "Zdrowie dla wszystkich".

W szkolnych eliminacjach konkursu wzięło udział 22 naszych uczniów, ale do etapu powiatowego zakwalifikowały się tylko:

- MARCELINA HASKA z klasy III A i AGATA JASTRZĘBSKA z klasy III D.

W konkursie powiatowym brali udział uczniowie z 5 gimnazjów: Kurzętnika, Nowego Miasta Lubawskiego, Bielic, Sampławy i Marzęcic oraz uczniowie dwóch szkół ponadgimnazjalnych z Bielic i Kurzętnika.

Konkurs składał się z dwóch etapów: w części teoretycznej uczniowie rozwiązali test składający się z 40 pytań dotyczących właściwości odżywczych mleka i jego przetworów oraz cześć praktyczna obejmowała sporządzenie koktajli z kefiru oraz past twarogowych.

Wyniki konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych:

- I miejsce Dagmara Czepek z Zespołu Szkół im.Władysława Jagiełły w Kurzętniku,

- II miejsce Marcelina Haska z Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim,

- III miejsce Kinga Płotka z Zespołu Szkół im.Władysława Jagiełły w Kurzętniku.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział, książki kulinarne oraz torby z podarunkami od LGD Ziemia Lubawska. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Agnieszka Bochenek