Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Z wizytą w Straży Pożarnej

W lutym b.r. uczniowie klas IV A  z wychowawczynią Justyną Neumann i IV B z wychowawczynią Agnieszką Bochenek wybrali się z wizytą do nowomiejskich strażaków. Gospodarzem spotkania był Mirosław Ochlak- dowódca jednostki ratowniczo- gaśniczej, który opowiedział o bardzo trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Uczestniczyliśmy w próbnej akcji, gdzie najwięcej emocji wzbudził u dzieci szybki zjazd po rurze i tempo prowadzonych działań. 

Dzieci miały okazję obejrzeć strój strażaka, wozy strażackie i ich pełne wyposażenie, a nawet wejść do nich. Poznaliśmy również sprzęt wykorzystywany w różnych sytuacjach ratujących życie i jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Utrwaliliśmy sobie numery telefonów alarmowych i jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Specyfika tego zawodu wymaga odwagi i siły, gdzie poza gaszeniem pożaru strażacy jeżdżą do wypadków drogowych  , a także uczestniczą w niesieniu pomocy na terenach dotkniętych  klęskami żywiołowymi , często  narażając własne życie. Zawód strażaka to służba ,wymagająca poświęcenia i całkowitego oddania dla dobra całego społeczeństwa.

 

Dziękujemy bardzo pracownikom Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim za miłe przyjęcie podczas naszej wizyty oraz panu Mirosławowi Ochlakowi za wiele cennych informacji dotyczących pracy jednostki.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem