Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Inscenizacja "Zemsty" Aleksandra Fredry

Dnia 11 stycznia 2018r. na auli Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich uczennice klas IIIa i IIId zaprezentowały swym koleżankom i kolegom z młodszych klas inscenizację fragmentów “Zemsty“ Aleksandra Fredry.

Uczennice uznały, że zaszczytne imię, jakie nosi szkoła, zobowiązuje do tego, by rozpowszechniać literaturę romantyczną wśród uczniów. Chociaż utwór Fredry jest lekturą obowiązkową, to obejrzenie spektaklu “na żywo“ jest nie lada atrakcją.

Przygotowania do występu trwały od listopada, gdyż samo opanowanie pamięciowe tekstu dramatycznego nie jest łatwym zadaniem. Dodatkowo uczennice zadbały o stroje, które odzwierciedlały charakter epoki.

Widzowie byli zaskoczeni, że nie ma nagłośnienia, dlatego też z uwagą obserwowali każdą kolejną scenę spektaklu - śmiali się w wyjątkowo humorystycznych momentach, reagowali zdziwieniem na różne zachowania aktorów, a niektórzy nawet przestraszyli się, gdy Cześnik zbyt głośno uderzył ręką w stół.

Dlatego też dziewczyny zebrały gromkie brawa po występie i gratulacje od nauczycieli, którzy również byli obecni na sali.

 

Dziewczęta spisały się na medal. Ich zaangażowanie w realizację tego projektu jest godne pochwały.

GRATULUJEMY  SUKCESU!!!

 

Spektakl przygotowały:

Wiktoria Kołakowska (Cześnik)

Patrycja Lenckowska (Rejent)

Katarzyna Wiergowska (Papkin)

Marta Korytowska (Wacław)

Michalina Haska (Klara)

Agata Jastrzębska (Podstolina)

Weronika Morawska (Dyndalski, Śmigalski)

Julia Malinowska (zapowiadająca aktorów)

Dominika Świątkowska, Natalia Wiśniewska (statyści)

Za oprawę muzyczną odpowiadał Wiktor Preus

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem