Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Bezpieczne Mazury

Bezpieczne Mazury

Uczniowie Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich wzięli udział  w arcyciekawej imprezie edukacyjno-profilaktycznej „Bezpieczne Mazury”. Wydarzenie zostało uznane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego za Wojewódzką Inaugurację Sezonu Letniego . Odbyła się ona w halach wystawowych w Ostródzie. Wśród wystawców znaleźli się:

- Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Olsztynie

-Państwowa Straż Pożarna

- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie

- Komenda Wojewódzka Policji

- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska

- Centrum Szkolenia Straży Granicznej

- Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

- Izba Administracji Służbowej

 Każdy z wystawców zaprezentował 20 minutową lekcję . W związku z powyższym tematyka poruszana podczas eventu była bardzo zróżnicowana. Począwszy od profilaktyki zażywania dopalaczy i e-papierosa, profilaktykę zatruć pokarmowych. pokazu sprzętu strażackiego, pokazu wybuchu gazu propan-butan w ograniczonej przestrzeni, zasad przygotowania do leśnej wycieczki ,zagrożeń ze strony zwierząt, możliwości szukania pomocy w lesie a skończywszy na zajęciach pod tytułem „ Mój wybór życie-trzeźwość w ruchu drogowym” oraz związanych z handlem ludźmi ,zasadami dbałości  o środowisko naturalne, aktywnym spędzaniem czasu –ekohobby, zasadami przekraczania granic, zasadami zachowania się w przypadku zagrożenia bombowego oraz z bezpieczeństwem związanym nad wodą i pierwszą pomocą przedmedyczną. Zajęcia prowadzone były w formie instruktażu, pokazów praktycznych, pokazów filmików dydaktycznych, pogadanek, prezentacji multimedialnych,  wykładów.

Uczniowie mieli niespotykaną okazję posłuchać , zobaczyć , dotknąć  i przeprowadzić eksperymenty. Była to wspaniała „żywa lekcja” , która z pewnością na długo zostanie w sercach i umysłach uczniów. Opiekunami podczas wycieczki byli nauczyciele – Iwona Markuszewska i Piotr Gorzka.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem