Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.

Egzaminy gimnazjalne 2017

  • Galeria

W dniach 19, 20 i 21 kwietnia 2017 uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum przystąpili do egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie zmierzyli się z arkuszami z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języków obcych.

Gimnazjaliści podczas pierwszego dnia próbnego egzaminu sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Egzamin trwał 150 minut, trzeba było odpowiedzieć w tym czasie na pytania zamknięte, otwarte i napisać rozprawkę.

Część matematyczno-przyrodnicza, którą uczniowie napisali w czwartek składała się z zadań z matematyki oraz zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Zadania z matematyki miały formę zamkniętą i otwartą.

W piątek trzecioklasiści napisali egzamin z części językowej (język angielski i język niemiecki). Podzielony był on na dwie części, podstawową i rozszerzoną. Sprawdzane zostały umiejętności rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomość funkcji i środków językowych oraz umiejętność pisania e-maila.

Wyniki egzaminu będą znane 16 czerwca, a zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu uczniowie otrzymają 23 czerwca, czyli w dniu zakończenia roku szkolnego. Wynik ma wpływ na przyjecie ucznia do szkoły ponadgimnazjalnej. 

Zdjęcia: Gazeta Nowomiejska

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem