Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Pomoc dla brodnickiego schroniska od uczniów naszego Gimnazjum

Uczennice z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich odwiedziły Schronisko dla Zwierząt „Reksio” w Brodnicy, gdzie zawiozły karmę dla czworonożnych podopiecznych. Prezenty dla zwierząt pochodziły z darów uczniów, ich rodziców oraz sponsorów. Dzięki uprzejmości Straży Miejskiej uczennice wraz z Lilianą Lisakowską, nauczycielką gimnazjum, miały ułatwione zadanie, bowiem nie musiały starać się o transport, a uzbierało się ponad 100 kilogramów suchej karmy, makaronów i konserw. Potem już było wspólne zwiedzanie schroniska i słuchanie opowiadań pracownika o niekiedy dramatycznych okolicznościach, w jakich zwierzęta trafiają do brodnickiej placówki. Dlaczego wolontariusze wybierają właśnie schronisko brodnickie? Dowiedzieliśmy się, ze właśnie tam trafiają bezdomne zwierzęta z terenu nowomiejskiego i z tym schroniskiem związana jest wieloletnia współpraca samorządu Nowego Miasta. Grupa gimnazjalna jeszcze w najbliższych dniach karmę podaruje zwierzakom, które przebywają w tymczasowych klatkach na terenie nowomiejskim. W tym przypadku wolontariusze głównie zadbali o asortyment do dokarmiania bezdomnych kotów.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem