Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego ustanowił papież Jan Paweł II. Ten dzień w sposób szczególny poświęcony jest tym osobom, które fizycznie i duchowo nie mogą w pełni korzystać z życia i oczekują pomocy oraz ich opiekunom.

Ogólnoświatowe obchody tego dnia przypadają 11 lutego, a 13 lutego odbyły się w Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich. Dzień Chorego organizowany jest po raz 15 w naszej szkole wraz z jednostkami wspierającymi wszelkie działania – Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Parafią Św. Tomasza Apostoła. Społeczność gimnazjum podejmuje wiele inicjatyw pozwalających chronić najsłabszych, upowszechniamy kulturę szacunku dla życia i zdrowia, troszczymy się o poszanowanie godności drugiego człowieka.

Po mszy świętej w intencji chorych, która odbyła się o godzinie 10, wszyscy zaproszeni goście spotkali się w auli gimnazjum. Tam czekał na nich gorący posiłek, kawa oraz ciasto. Burmistrz – pan Krzystof Widźgowski przekazał zebranym wiele ciepłych słów – przede wszystkim optymizmu, zdrowia i pogody ducha. Ważnym punktem przemówienia było też zachęcenie do skorzystania z programu „Koperta Życia” oraz „Karty Seniora”.

Występy młodzieży z klasy IIa i IId pod kierunkiem pani Liliany Lisakowskiej i pani Doroty Zawadzkiej uświetniły uroczystość i pozwoliły chociaż na chwilę zebranym gościom zapomnieć o szarej rzeczywistości. Następnie wszyscy mogli pośpiewać znane piosenki przygotowane przez pana Marka Piątkowskiego. W czasie spotkania wszyscy zaproszeni goście otrzymali upominki w postaci owoców - rozdawali je wolontariusze Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem