Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/roni/ftp/gimnazjum2/images/mk_narkomanka.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/mk_narkomanka

"Wspomnienia Narkomanki"

  • Galeria

W dniu 30 listopada 2016 r. uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. "Wspomnienia Narkomanki", który był sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek "Pamiętnik Narkomanki", z uwzględnieniem zagrożenia dopalaczami. Spektakl przedstawił Kielecki Teatr Lektur.Spektakl był sponsorowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

To historia młodej dziewczyny, pilnej uczennicy i dobrej córki, która pod wpływem nowych znajomych sięga po narkotyki. Cały jej świat się wali: traci kontakt z rodzicami, zostaje wyrzucona ze szkoły. Narkotyki doprowadzają ją na samo dno. Tam gdzie kończy się człowieczeństwo. Zobojętniała na uczucia, otoczenie, nie ma przyjaciół. Została jej tylko samotność, cierpienie i śmierć. Po zapaści Basia postanawia jednak żyć. Walczy o siebie, kończy szkołę, później studia. Pokazuje, że jeżeli człowiek znajdzie w sobie siłę to wyjście z nałogu jest możliwe.

Sztuka obok detalicznej skrupulatności procesu pogrążania się w nałogu ukazuje heroiczną niemal determinację bohaterki, która robi wszystko, aby nie dać się pochłonąć śmierci. To pouczający spektakl, będący swoistą przestrogą przed piekłem uzależnienia od narkotyków.

{gallery}mk_narkomanka{/gallery}

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem