Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej

Dnia 24 listopada 2016 zaprosiliśmy do naszej szkoły uczniów SP nr 2 biorących udział w pozalekcyjnych zajęciach przyrodniczych. Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim i Szkoła Podstawowa nr 2 podejmuje liczne działania z zakresu ekologii i edukacji prozdrowotnej, dlatego postanowiliśmy nawiązać szerszą współpracę.

Spotkanie dotyczyło zdrowego odżywiania. Uczniowie naszych szkół wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach, podczas których przeanalizowaliśmy piramidę zdrowego odżywiania. Wspólnie zastanowiliśmy się, dlaczego określone produkty znalazły tak ważne miejsce w piramidzie i gdzie należy ich szukać. Zbadaliśmy obecność skrobi, tłuszczów, wody i cukrów w różnych produktach spożywczych. Omawialiśmy problem GMO, zakwaszenia organizmu i witamin. Większość zagadnień poparliśmy eksperymentem.

Warsztaty przygotowały Teresa Bagińska i Lilianna Lisakowska, oraz uczennica klasy 2d Agata Jastrzębska.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem